Wydrukowana Świtezianka

 

Drukarki 3D bez wątpienia mają ogromny potencjał dydaktyczny. Okazuje się, że ta rewolucyjna technologia może pomóc nauczycielom osiągnąć poziom zaangażowania uczniów, którego nie uzyskaliby, pracując z podręcznikiem.

Dlatego na lekcji języka polskiego, na której omawiano ,,Świteziankę” A. Mickiewicza,  ósmoklasiści wykorzystali wydrukowane w drukarce 3D figurki. Stały się one głównymi bohaterami animacji poklatkowej. Tłem dramatycznych zdarzeń z ballady była scena, stworzona na lekcji plastyki. Po zapoznaniu się  utworem, uczniowie ułożyli plan wydarzeń, który następnie wykorzystali w animacji. 

Nagrali ją aplikacją StikBot Studio2, ponieważ jest ona darmowa i prosta w użyciu. Nagrany filmik uczniowie prezentowali na forum kasy. Tak zaplanowana lekcja języka polskiego okazała się świetnym sposób na rozwijanie kreatywności i innowacyjności. Zajęcia przeprowadzono w ramach innowacji pedagogicznej ,,Lektury w 3D”, przeczytasz o niej TUTAJ.
StikBot Studio – krótki instruktaż
Zainstaluj StikBot Studio. Aplikacja jest dostępna na App Store (TUTAJ) i w Sklepie Play (TUTAJ). Następnie otwórz aplikację i kliknij ikonę Create Movie.

Ustaw stabilnie aparat i zaplanuj scenę.
Kliknij ikonę aparatu i zrób  zdjęcie.

Dodaj kolejny element. Aby uzyskać płynny ruch, zwróć uwagę na podgląd poprzedniej sceny. Kontynuuj, aż ukończysz filmik.

Po zakończeniu wybranej sceny możesz zmienić przyciskiem ,,plus” prędkość wyświetlania klatek, dodać podkład muzyczny i efekty dźwiękowe lub nagrać narrację.

Po ukończeniu animacji możesz ją zapisać w jakości HD. Filmik znajdziesz w Galerii urządzennia.
Pamiętaj, że zawsze możesz wrócić do edycji filmu. Klikając dwa razy na wybrane zdjęcie, możesz je usunąć, skopiować i wkleić w dowolnym miejscu.

Print Friendly, PDF & Email
Jolanta Majkowska
Latest posts by Jolanta Majkowska (see all)
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content