Zmotywowani do czytania

Jedną z podstawowych umiejętności szkolnych jest czytanie. Dzieciom, które regularnie czytają, nauka przychodzi łatwiej, mają bogatszy zasób słów, ich wypowiedzi są ciekawsze i poprawne pod względem gramatycznym. Robią o wiele mniej błędów ortograficznych.


Warto więc zachęcać uczniów do codziennego, głośnego czytania, aby nie tylko doskonalić technikę, ale również rozwijać  zainteresowania. Jak to zrobić?
Dla klasy czwartej stworzyliśmy czytelnicze karty, na których po każdym czytaniu w domu, trzeba będzie zakolorować jedno kółko. W momencie gdy dziecko pokoloruje wszystkie pola i przyniesie do szkoły wypełnioną kartę, otrzyma nagrodę. W zadanie to włączą się także rodzice uczniów, którzy dodatkowo zmotywują czwartoklasistów.

O innych działaniach czytelniczych przeczytasz TUTAJ

Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska, nauczycielki ZSS w Kowanówku, autorki blogów edukacyjnych www.specjalni.pl, www.tikzklasa.blogspot.com, trenerki, prowadzące szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii oraz prelegentki na ogólnopolskich konferencjach i autorki publikacji. Ekspertki ds. awansu zawodowego nauczycieli. W 2017 roku w uznaniu szczególnych osiągnięć edukacyjnych i wychowawczych otrzymały Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

Print Friendly, PDF & Email
Latest posts by Jolanta Majkowska (see all)
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content