A sio, a może… SIO?

SIO – System Informacji Oświatowej

Myślę, że samego systemu nie muszę nikomu przedstawiać. Słyszałem już o nim niejedno. Ale ostatnio, ponieważ coraz więcej szkół posiada Linuksa, zacząłem się przyglądać, jak to oprogramowanie  można zainstalować i działać w systemie Linux.Otóż na stronach Centrum Informatycznego Edukacji MEN można znaleźć wersje instalacyjne SIO dla Windows oraz dla Linuksa. Niestety, wersje dla Linuksa są tam umieszczone błędnie, już rok temu przy wersji 3.12 zwracałem na to uwagę do CIE – wówczas zostało to poprawione. Przedwczoraj sprawdziłem najnowsze wersje 3.15 i jest to samo. Więc znów zaraportowałem do CIE mailowo problem z wytłumaczeniem, co muszą zrobić, a by to poprawić. Ale pomyślałem sobie: a może by tak zrobić ładny instalator?

I tutaj przyszedł mi z pomocą projekt OpenSource: Install Jammer.

01_instal_build

Pobrałem pliki pakietu, skopiowałem do katalogu domowego, dodałem sobie ikonę na pulpit – uruchomiłem. Okazuje się, że stworzenie instalatora nie było zbyt trudne 😉 Dodatkowo możecie zauważyć, że jednym ruchem można zrobić wersje instalacyjne na różne platformy.

02_targets

Po chwili budowania – pakiet instalacyjny jest gotowy.

03_install01

Jeszcze tylko pozostaje ostatni test – uruchomienie programu instalacyjnego – niech nikogo nie dziwi wygląd instalatora rodem z Windows; lecz sama aplikacja jest -)

Dla wszystkich, którzy chcą sobie próbować:

Wersja graficzna instalatora dla Linux 32-bit

I na koniec zrzut ekranu, na którym widać system Linux i uruchomioną aplikację SIO. Można – nawet nie trzeba wielkiej wiedzy technicznej.

Print Friendly, PDF & Email
Adam Jurkiewicz
Jestem w:
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content