Panowanie nad… własnymi danymi.

Bardzo często zdarza mi się szukać jakiegoś dokumentu lub obrazka. Pamiętam, że ostatnio w zeszłym tygodniu oglądałem ten obrazek. Nawet pamiętam, że na nim było zdjęcie ładne jakiegoś statku. Statek ten (żaglowiec) płynął pod pełnymi żaglami. Tak, wszystko pięknie, ale… jak się nazywał ten plik i gdzie on właściwie na moim dysku jest?

Tak, bałagan wśród plików… ale kto tego nie doświadczył? Chyba tylko ktoś, kto ma system nowy od kilku tygodni, i jeszcze nie ma bałaganu 😉

No dobrze, ale dość narzekania – przecież jakiś zdolny hacker coś wymyśli. I wymyślili – Dziennik Aktywności.

sru_d_act-adasiek

To zdjęcie pokazuje aplikację, która jest uruchomiona na moim komputerze, pokazuje moje dokumenty/zdjęcia/muzykę/programy; to wszystko, nad czym pracowałem ostatnio. I jak pięknie widać – mogę zobaczyć podgląd dowolnego dokumentu, przeczytać dokładne informacje o jego lokalizacji.

Moim zdaniem taka aplikacja wydajnie poprawia poszukiwanie własnych danych. Jak jej użyć? Oczywiście, dostępna jest dla systemu operacyjnego, który lubię. W Ubuntu można zainstalować ją korzystając z Centrum Oprogramowania.

sru_d_act-01
Powyższe zdjęcia pokazują instalację i uruchomiony program w SRU_Desktop – tak, tak, to wszystko możecie mieć za darmo, tu i teraz.

free_d_act-01
A to zdjęcie pokazuje Centrum oprogramowania w moim najnowszym dziecku – Free_Desktop – wolnościowym systemie, który jest dla wszystkich – ale tylko na najnowszych komputerach – to jest wstęp do najnowszych rozwiązań dla edukacji – będą dostępne zapewne za rok lub dwa.

A kto chciałby spróbować – zapraszam:

http://wioowszkole.org/SRU/

Print Friendly, PDF & Email
Adam Jurkiewicz
Jestem w:
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content