Python w edukacji, nie tylko informatyki

python-powered-h-140x182
Python – obiektowy język programowania, całkowicie Open Source (Wolnościowy)

Chciałbym rozpocząć mały cykl wideocastów o tym języku, nie tylko dla informatyków.

Chciałbym pokazać, że można z powodzeniem wykorzystać ten język programowania w różnych innych obszarach, np. matematyki czy chemii 😉


Chciałbym tutaj zainspirować Was do używania ciekawych narzędzi, do pogłębiania swojej wiedzy, do pracy z uczniami. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, za pytania – w miarę możliwości czasowych będę odpowiadał.
Mój pomysł na te artykuły jest prosty – będą to krótkie (max 15 minutowe) wideocasty, w których pokażę Wam coś, co uznam za ciekawe, lub to, o co wy będziecie chcieli mnie poprosić.

Osobiście używam głównie systemu Mint 17.3 64 bity, ponieważ cenię sobie wolność (brak kontroli ze strony korporacji), ale wiem, że wiele osób nie zna świata poza Windowsami, więc zazwyczaj postaram się pokazać to samo w obu systemach – będziecie mieli porównanie, gdyż nie zawsze Windows jest łatwiejszy, a nie zawsze Linux trudniejszy 😉.
free_ipython_qt

W moich działaniach często będę też posługiwał się systemem FREE_Desktop – to edukacyjny remiks, który tworzę dla wszystkich, aby mogli mieć narzędzie „out of the box” w nauczaniu – zawiera wszystkie aplikacje, które są niezbędne, aby realizować podstawę programową.

Mam nadzieję, że spodoba się Wam – zapraszam do dyskusji i zadawania mi pytań na stronie Stowarzyszenia Bastion Dialogu, gdzie będę prezentował te wideocasty.

Adam Jurkiewicz

Print Friendly, PDF & Email
Jestem w:
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content