Ring.CX – konfiguracja na komputer i telefon

Pozostań wolny
Ring jest dumny z tego, że korzysta tylko z darmowych rozwiązań open source (licencja GPLv3 dotyczy całego kodu Ring). A jeśli chcesz, możesz go używać jednocześnie na kilku urządzeniach. Ale jak to zrobić? To proste…

Jak pisałem w poprzednim artykule o Ring, jest to sieć rozproszona peer-to-peer, nie ma więc serwera firmy X lub Y, który zarządza całością. Jednocześnie (to może być uciążliwe) wiadomości tekstowe mogą zostać wysłane tylko gdy druga osoba jest on-line. Nie ma „centrum wiadomości”, które mogłoby przechowywać je do czasu pojawienia się odbiorcy. Ale w zamian za to uzyskujemy naprawdę dużą prywatność – moim zdaniem warto tak na to patrzeć.

Ale mamy bardzo ciekawą możliwość – możemy nasz Ring ID „sklonować” do innego Ring, więc możemy mieć nasze konto w kilku miejscach jednocześnie, np. na komputerze i na telefonie (u mnie Android). Dzięki temu kiedykolwiek jestem on-line na komputerze czy na telefonie, dla drugiej strony nie ma to znaczenia – „widzi mnie” i może ze mną rozmawiać.

Zatem dla chętnych krótka i treściwa instrukcja (oparta o Android)

Na telefonie z Androidem instalujemy aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=cx.ring

Jeśli posiadasz telefon z iOS – zajrzyj do https://ring.cx/en/download/ios

Po chwili przy pierwszym uruchomieniu wybieramy opcję: „POŁĄCZ TO URZĄDZENIE Z KONTEM”

Potem możemy stworzyć profil (choć ja to pominąłem dla telefonu), a w kolejnym oknie najważniejszy element: musimy podać nasze główne hasło, które wprowadziliśmy tworząc konto Ring na komputerze, a potem…. PIN. Aby uzyskać PIN, musimy zrobić coś na naszym komputerze, zatem macie 100% pewności, że nawet, jeśli ktoś „skradnie” wasze główne hasło, nie będzie mu łatwo „podpiąć się”.

UWAGA!
Najlepiej Połączenie działa, gdy zarówno komputer, jak i telefon są zalogowane do tej samej sieci WIFI.

W telefonie należy również wpisać hasło główne do konta i PIN wygenerowany w komputerze i po chwili posiadamy Ring, który jest duplikatem tego na komputerze. W tym momencie, jeśli ktoś do nas napisze wiadomość, otrzymamy ją w telefonie i na komputerze.

Czasami wiadomości nie przychodzą od nadawcy w ciągu sekundy, nie wiem, czym to jest spowodowane, ale moim zdaniem nie warto się tym specjalnie przejmować. Rozmowa video działa bez zarzutu.

Jeśli ktoś z Was byłby zainteresowany, abym z Waszą klasą wykonał wideokonferencję, przez najbliższy czas (z uwagi na gips) mogę spokojnie to zrobić.

Odzywajcie się do mnie.

Ring ID: abix_edukacja

Ring chroni prywatność danych osobowych: wolność i bezpieczeństwo pochodzą z ochrony prywatności. Ring oferuje cyfrową tożsamość za pośrednictwem konta „Ring” i „RingID”, która nie wymaga umieszczenia osobistej tożsamości w sieci, jeśli nie chcesz. Komunikacja zostanie zaszyfrowana bez żadnego wyjątku za pomocą najbardziej zaawansowanych technik. Ring przechowuje twoje sekrety (klucz prywatny do szyfrowania i tożsamości) tylko na komputerze, który je uruchamia.

Ring oparty jest na technologii sieci rozproszonej DHT, unikając korzystania z serwerów, które uzależniłyby Cię od strony trzeciej i ułatwiłyby masową inwigilację.

 


Adam Jurkiewicz – haker edukacji, członek nieformalnej grupy SuperbelfrzyRP. Absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology z języka programowania Python.

Trener języka programowania Python, robotyki, mechatroniki, technologii komputerowych ze szczególnym uwzględnieniem otwartych zasobów edukacyjnych oraz oprogramowania OpenSource. Programista, administrator systemów UNIX/Linux, twórca remiksu edukacyjnego FREE_Desktop – remiksu systemu operacyjnego dla wolnych ludzi, legalnego i darmowego dla wszystkich.  
Współpracownik Centrum Edukacji Obywatelskiej, w projekcie „Koduj z Klasą” ambasador i trener nauczycieli w zakresie języka programowania Python.

Print Friendly, PDF & Email
Adam Jurkiewicz
Jestem w:
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Komentarz do “Ring.CX – konfiguracja na komputer i telefon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content