Świat Reeborga – robotyka w czasach edukacji zdalnej.

Od wczoraj (piszę ten tekst 23 marca 2021 roku) znowu cała edukacja w Polsce odbywa się zdalnie. Ponieważ nauczyciele mają sporo problemów z różnym sprzętem i oprogramowaniem, którego dzieci nie mają w domach (lub mają coś zupełnie innego, niż nauczyciel by chciał), więc staram się wymyślić coś, co może być przydatne.

Przykładowy świat.

Proponuję robota sterowanego na ekranie, w przeglądarce, za pomocą środowiska blokowego lub języka Python lub Javascript.

http://robot.abixedukacja.eu

Oczywiście, poza platformą ważne są scenariusze lekcyjne, zatem mam dwie niespodzianki:

  1. Scenariusze opracowane przez nauczycieli w projekcie Lekcja Enter – które zebrałem na mojej stronie https://python.szkola.pl/robot-reeborg-scenariusze/
  2. Scenariusze, które opracowuję samodzielnie w projekcie Lekcje w Sieci na stronie https://lekcjewsieci.pl/tag/robot-sterowany-na-ekranie/

Mam nadzieję, że te materiały będą dla Was przydatne, a dzieci będą miały ciekawe miejsce do zabawy. Na pewno zauważycie, że niektóre światy są autorstwa takich jak Wy – nauczycielek i nauczycieli. Zapraszam do tworzenia własnych światów, zapraszam do zadawania młodzieży zadań w postaci własnoręcznego tworzenia światów dla innych dzieci. To naprawdę wspaniała zabawa. Wy niejako przy okazji macie możliwość oceniania pracy młodzieży.

Print Friendly, PDF & Email
Jestem w:
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content