Bezpiecznie w sieci w AR

Nowoczesne technologie to dzisiaj nieodzowny element szkolnej edukacji. Dzieci na co dzień korzystają z tabletów, smartfonów, komputerów. Przeglądają internet w poszukiwaniu potrzebnych na lekcję informacji, korzystają z aplikacji dzięki którym łatwiej się uczą.
Ale internet to również zagrożenia, o których należy rozmawiać ze swoimi uczniami i wskazać niebezpieczeństwa, na jakie mogą natknąć się w sieci. 
Warto wykorzystać podczas  takich zajęć cykl animowanych filmów dla dzieci pt. ,,Owce w sieci” , przygotowanych przez Fundację Dzieci Niczyje .
Te zabawne kreskówki pokazują zagrożenia, związane z korzystaniem z internetu. Występują w nich: mądry Baca, naiwny Jasiek, dzielny Gajowy, niewinne owce i barany oraz złe wilki. Każdą opowieść kończy morał, mówiący o tym, jak unikać niebezpiecznych sytuacji w sieci.
Dla naszych uczniów przygotowałyśmy kilka mini-plakatów z hasłami związanymi
z bezpieczeństwem w internecie i rozwiesiłyśmy je w korytarzu szkolnym. Do każdego plakatu dołączyłyśmy bajkę z owieczkami w roli głównej, wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość
i aplikację HP Reveal. Wystarczyło wydrukować dołączone plakaty (pobierz tutaj), zeskanować tabletem lub smartfonem, na którym była uruchomiona aplikacja, a plakat zamieniał się
w kreskówkę, którą dzieci mogły obejrzeć na swoim urządzeniu.

W jaki sposób? Zobaczcie poniżej.

1. Zainstaluj aplikację HP Reveal (na Android ściągniesz tutaj, na iOs tutaj)
2. Utwórz konto.
3. Wyszukaj kanał ,,specjalni”
4. Kliknij na przycisk Folow
6. Wyjdź przyciskiem Back i Cancel
7. Zeskanuj obraz.

 Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska, nauczycielki ZSS w Kowanówku, autorki blogów edukacyjnych www.specjalni.plwww.tikzklasa.blogspot.com, trenerki, prowadzące szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii oraz prelegentki na ogólnopolskich konferencjach i autorki publikacji. Ekspertki ds. awansu zawodowego nauczycieli.  W 2017 roku w uznaniu szczególnych osiągnięć edukacyjnych i wychowawczych otrzymały Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.
Print Friendly, PDF & Email
Jolanta Majkowska
Latest posts by Jolanta Majkowska (see all)
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content