BEZPIECZNY INTERNET- MATERIAŁY

Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu. Obserwujemy wzmożoną aktywność nauczycieli, wychowawców, edukatorów i rodziców. Staramy się w jeszcze większym niż na codzień stopniu przybliżyć naszym uczniom zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie.

Poszukujemy kreatywnych działań, w których aktywnie będą uczestniczyć nasi uczniowie. Organizujemy debaty, pogadanki, spotkania szkolne, konkursy, gry terenowe, interaktywne quizy i
tworzymy plakaty.
Wszystkie te działania mają jeden cel, by uświadamiać uczniów, ale również i ich rodziców jak korzystać z Internetu, z nowoczesnych technologii, jak wyposażyć dzieci i młodzież w kompetencje cyfrowe bez narażania ich na niebezpieczeństwa związane z przebywaniem w sieci.
W przestrzeni medialnej znajduje się wiele stron i platform, na których opublikowano wartościowe, bezpłatne materiały edukacyjne.
Zachęcamy do skorzystania z nich i aby ułatwić to Państwu stworzyłyśmy interaktywny plakat, na którym przypięte są strony z tymi zasobami. Wystarczy kliknąć przycisk play na poszczególnym polu grafiki, by automatycznie przedostać się na stronę z wybranymi pomocami.
Plakat przygotowałyśmy w programie genial.ly.
MATERIAŁY ZNAJDUJĄ SIĘ TUTAJ

 

Print Friendly, PDF & Email
Latest posts by Zyta Czechowska (see all)
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content