Chwilo trwaj!, czyli o narzędziach do przygotowywania kolaży ze zdjęć słów kilka…

Wielokrotnie mawiamy, że chwile są ulotne jak motyle i trzeba się cieszyć każdą z nich. Wspomnienia z tych chwil przywracają nam zdjęcia. Stąd też dzisiaj postanowiłem zaproponować Wam kilka prostych narzędzi online, dzięki którym można przygotować kolaże ze zdjęć z różnych płaszczyzn nauczycielskiego życia: zawodowego (relacje z wydarzeń, tablo, realizacja projektów), prywatnego.

Przygotowując bloga edukacyjnego Digitalni i kreatywni TIK-owi nauczyciele często korzystam z intuicyjnego narzędzia, jakim jest Fotoram.io. Pozwala on przerobić pojedyncze zdjęcia, jak również przygotować kolaże z napisami. Jest w języku polskim, więc myślę, że nie będzie problemów z jego obsługą. O jego prostocie można się przekonać wchodząc w link:
fotoramio
Drugim nie mniej prostym narzędziem jest Photovisi. Tutaj też mamy możliwość edycji pojedynczych zdjeć i tworzenia kolaży z napisami. Pracę z tym narzędziem rozpoczynamy od odwiedzenia strony www: photovisi. Następnie wybieramy przycisk Start Creating. Aby stworzyć kolaż należy jednocześnie zaznaczyć zdjęcia, które chcemy aby się na nim znalazły.
Trzecią nie mniej ciekawą propozycją jest edytor animacji, zdjęć i kolaży prophotos: prophotos
Mam nadzieję, że te narzędzia sprawią, iż chwile nie będą ulotne a podsumowanie projektów realizowanych z uczniami będzie jeszcze bardziej urozmaicone.

Print Friendly, PDF & Email
Bartosz Chyś
Podoba się? Podziel się z innymi.

Komentarz do “Chwilo trwaj!, czyli o narzędziach do przygotowywania kolaży ze zdjęć słów kilka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content