Doodle Buddy- osobista tablica cyfrowa

Tablety stają się coraz bardziej popularne, łatwo dostępne, a rynek aplikacji mobilnych ogromny. Warto zadbać o to, aby urządzenia te na stałe zagościły w murach szkół specjalnych, ponieważ są one niezwykle użyteczne w pracy z  dziećmi niepełnosprawnymi.
Ekran dotykowy jest łatwiejszy w użyciu niż komputer z myszką, a instalowane aplikacje są prostsze i tańsze niż starsze rozwiązania. Technologia sprawia, że to co jeszcze kilka lat temu było nieosiągalne dla naszych uczniów, teraz jest w ich zasięgu. Istnieje wiele aplikacji, które z powodzeniem mogą być wykorzystane do rozwijania umiejętności uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jedną z nich jest Doodle Buddy.

Doodle Buddy
 to bezpłatna aplikacja, dzięki której Twój tablet zamieni się w osobistą, cyfrową tablicę. Może być wykorzystany na różne sposoby i przez dzieci w każdym wieku. Aplikacja jest przyjazna dla użytkownika, łatwa w użyciu, a jej możliwości są nieograniczone. Można w niej rysować, pisać, malować, dodawać pieczątki, zdjęcia, ilustracje. Tworzyć obrazy i rysunki wykorzystując szablony. Jeżeli się pomylisz narzędzie gumki wyczyści ekran i pozwoli działać dalej. Rysunek można także usunąć potrząsając tabletem. Wykonane prace możesz wysłać mailem, zapisać i udostępnić wszystkim zainteresowanym.

Doodle Buddy rozwija kreatywność, pobudza wyobraźnię, usprawnia motorykę małą, pozwala ćwiczyć umiejętność pisania, staje się interaktywna tabliczką do wykorzystania na każdych zajęciach.

Aplikacja działa na urządzeniach z systemem iOS, znajdziesz ją na App Store

Oto przykłady zastosowań tej niesamowitej aplikacji na różnych przedmiotach

Zajęcia rewalidacyjne

Podziel ekran 2 części, na jednej napisz literę lub cyfrę, poproś ucznia o odczytania i napisanie jej na drugiej części ekranu.

 

Ćwiczenia rozwijające orientację przestrzenną – dodaj naklejki w odpowiednim miejscu (nad, obok, w …)

Język polski

 

Matematyka

 

Historia


Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska, nauczycielki ZSS w Kowanówku, autorki blogów edukacyjnych www.specjalni.pl, www.tikzklasa.blogspot.com, trenerki, prowadzące szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii.

Print Friendly, PDF & Email
Jolanta Majkowska
Latest posts by Jolanta Majkowska (see all)
Podoba się? Podziel się z innymi.

Komentarz do “Doodle Buddy- osobista tablica cyfrowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content