Drzwi do sali

Klasa 3a w Warszawie

Drzwi do sali lekcyjnej to miejsce, które może stać się ważne i szczególne. Na drzwi patrzymy każdego dnia, drzwi uczniowie otwierają wiele razy dziennie i jeśli odpowiednio je ozdobić mogą zdziałać wiele dobrego dla motywowania i budowania samooceny uczniów.

Inspirując się pomysłami na ozdobienie drzwi znalezionymi na Pinterest nauczycielki z całej Polski dekorują swoje drzwi.

Wystarczy papier, flamastry lub drukarka i nożyczki, żeby sprawić, że drzwi staną się niepowtarzalne.

Wchodząc do tej sali…

Hasła mogą być różne: Wchodząc do tej sali stajesz się… W tej sali jesteś… Przekraczając próg tej sali stajesz się… Kontynuacja hasła także zależy od tego, co wolimy. Jedni napiszą: mądry, ważny, doceniany, pomysłowy, ciekawy, wesoły itd. Inni postanowią nadać uczniom role: (jesteś) uczniem, mistrzem, artystą, myślicielem, matematykiem, kolegą, przyjacielem itd.

Jesteś ważny

Myślę, że takie pozytywne myśli na drzwiach nie jednemu uczniowi dadzą do myślenia, nie jednemu pozwolą pomyśleć o sobie dobrze i nie jednego zachęcą do działania, a może zainspirują do wejścia w nową rolę!

Poniżej galerii drzwi z hasłami motywującymi i przy okazji (skoro o drzwiach mowa) propozycje dla tych, którzy wolą, aby były one małym dziełem sztuki.

Macie takie swoje drzwi? Podobają się Waszym uczniom?

Post pochodzi ze strony: http://wmojejklasie.blogspot.com/2016/09/motywacja-drzwi-do-sali.html


Sabina Piłat. Nauczycielka klas I – III w warszawskiej szkole podstawowej. Autorka bloga wmojejklasie.blogspot.com. Pracowała także w przedszkolach prowadząc zajęcia przygotowania do nauki czytania i pisania, na rok została lektorem angielskiego w Madrycie, a także dziennikarką w warszawskim wydaniu Gazety Stołecznej. Prywatnie oswaja nowe technologie, maluje kolczyki i jeździ po świecie.

Print Friendly, PDF & Email
Sabina Pilat
Latest posts by Sabina Pilat (see all)
Podoba się? Podziel się z innymi.

2 thoughts on “Drzwi do sali

 • 25 września 2016 o 16:20
  Permalink

  Witam , co za cudny pomysł z ozdabianiem drzwi.Gratuluje kreatywności i już planuję, jak to zrobić dla moich pierwszaków. Dziękuje za to ,że istniejecie superbelferzy, gdyż jesteście dla mnie inspiracją , aby cały czas coś udoskonalać w swoim warsztacie pracy.Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 25 września 2016 o 20:51
  Permalink

  Znakomite pomysły, pani Sabino! Każde drzwi w szkole mogą być taką motywacyjną tablicą dla wszystkich. Na drzwiach mojej klasy zawisną (już przygotowane) tear- off adds z motywacyjnymi hasłami, no i duży kolorowy plakat: Uśmiechnij się wchodząc do naszej klasy (w jęzku polskim, angielskim, niemieckim i francuskim).

  Pozdrawiam
  Edyta

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content