Flip, flip, flip. Flipgrid!

Czym w skrócie jest Flipgrid?

Jest to platforma do prowadzenia dyskusji w formie krótkich filmów wideo. Nagrywamy temat do rozmowy i udostępniamy link, uczniowie odpowiadają krótkim filmem i w ten sposób każdy bierze aktywny udział w dyskusji.
Zaletą tej apki jest to, iż uczniowie nie muszą zakładać sobie żadnych kont. Klikają tylko link udostępniony przez n-la bądź wpisują kod dostępu. It’s super easy! 

A teraz trochę bardziej szczegółowo.

Flipgrid jest darmowe. Uczniowskie wypowiedzi mogą być w dwóch wersjach: 15 bądź 90 sekundowych.

Po zalogowaniu się do panelu nauczyciela klikamy „New Grid” i tworzymy zajęcia. Możemy tu podać np. nazwę naszego przedmiotu. W darmowej wersji nauczyciel może utworzyć tylko jeden tytułowy „Grid”, ale nie przeszkadza to w żadnym wypadku, ponieważ wszystkie dyskusje z różnymi klasami możemy stworzyć właśnie w tym jednym polu.

Teraz tworzymy temat do dyskusji. Mamy tu do wyboru kilka ciekawych opcji. Możemy określić jak długo temat będzie aktywny albo wybrać sposób przedstawienia go uczniom: nagrać siebie, dodać filmik z serwisu YouTube/Vimeo, czy np. dodać ciekawe zdjęcie zachęcające do wymiany poglądów. Możemy też zaznaczyć opcję „response moderation”, która umożliwi nauczycielowi sprawdzenie uczniowskich nagrań przed ukazaniem się ich w dyskusji.

Jak już wcześniej wspomniałem tematów może być wiele. Każdy z nich ma unikalny link bądź kod dostępu widoczny dla tylko danej grupy uczniów. Uczniowie wypowiedzi innych uczniów mogą „lajkować”, nagradzać, podobnie jak np. posty na Facebooku.

Aplikacja jest dostępna (niestety) tylko w języku angielskim. Możemy ją pobrać na iOS i Android. Niesamowicie łatwo integruje się z Google Classroom. Polecam wypróbować!

Print Friendly, PDF & Email
Łukasz Rumiński
Latest posts by Łukasz Rumiński (see all)
Podoba się? Podziel się z innymi.

Komentarz do “Flip, flip, flip. Flipgrid!

  • 24 stycznia 2018 o 21:56
    Permalink

    Zrobiłam, wrzuciłam do sieci. Zobaczymy:)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content