Flip…flip… FlipAnim

grafika: www.flipanim.com
grafika: www.flipanim.com

O animowanych gifach u nas już było! Był nawet webinar prowadzony przez Kamila Śliwowskiego, który możecie obejrzeć TUTAJ. To jest jednak takie medium, którego nigdy dość, dlatego czas na odsłonę kolejnego gifowego narzędzia.

Tym razem proponowana przeze mnie stronka dodatkowo zachwyci i wciągnie osoby, które uwielbiają malować, rysować i szkicować. Tutaj można pokazać swój talent. Ale nawet, jeśli ktoś nie ma artystycznych zdolności to i tak zachęcam, aby spróbować – ja to zrobiłam i efekt załączam poniżej. FlipAnim, oprócz tworzenia rysunków, umożliwia nam animowanie tekstu.

Jak wygląda tworzenie gifa?

Tworzony przez nas gif generalnie przypomina ręczne tworzenie animacji z dużej ilości post-itów, czy też małych karteczek. Tutaj strona główna również przypomina karteczki, na których rysujemy lub zapisujemy kolejne elementy naszego gifa dodając strony za pomocą zielonego przyciska plusa.

Nowego gifa tworzymy poprzez kliknięcie ikonki ołówka – wówczas pojawi nam się taki wygląd strony. Na białej kartce rysujemy lub piszemy. Nową stronę dodajemy klikając na mniejszy przycisk zielonego plusa. Większy przycisk plusa powoduje że zostanie dodana kartka, która ukrywa poprzednie elementy pokazując tylko te aktualnie malowane. Czerwonym minusikiem usuwamy daną stronę. Pod kartką ukazują nam się poszczególne strony i możemy się pomiędzy nimi poruszać przeklikując kolejne. Za pomocą ikonki z kartką i ołówkiem znajdującą się pod kartką możemy zmieniać rodzaj pisaka, kolor oraz jego grubość. Zębatka umożliwia nam zmianę szybkości animacji oraz zoomowanie obiektu.

Zielonym przyciskiem play odpalamy naszą animacje. Koszyk to usuwanie, a ikonka dyskietki oczywiście zapis. Nie musimy zakładać konta, aby zapisać gifa, natomiast możemy takie założyć i gromadzić swoją bazę gifów.

To najważniejsze dla nas informacje, dzięki którym stworzymy GIFA w aplikacji FlipAnim.

W związku ze zbliżającymi się Walentynkami postanowiłam stworzyć takiego walentynkowego gifa z życzeniami i pozdrowieniami dla wszystkich naszych czytelników i sympatyków.

<kliknij w poniższy obrazek>

 


Marta Florkiewicz-Borkowska  –  nauczycielka języka niemieckiego oraz zajęć technicznych i artystycznych w klasach gimnazjalnych w Szkole Podstawowej im.Karola Miarki w Pielgrzymowicach, trenerka edukacyjna, ekspertka w Centrum Edukacji Obywatelskiej, edukatorka w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji, trenerka w programie Cybernauci oraz Mistrzowie Kodowania, autorka artykułów dotyczących wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji, prelegentka na konferencjach edukacyjnych. m.in. Inspir@cje oraz IT w edukacji, Zlotach Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów w Ustroniu oraz Spotkaniach Metodycznych w Wodzisławiu Śląskim, współorganizatorka i współprowadząca cykl  webinarów Superbelfrzy Nocą oraz całodniowej konferencji online EduMocOnline,  arteterapeuyka, uczestniczka warsztatów doskonalących i programu Futur Classroom Lab w Brukseli, należy do społeczności Superbelfrzy RP, prelegentka na konferencji TEDxRawaRiver  w Katowicach. Fanka nauki metodą projektu, uczenia przez nauczanie oraz nowoczesnych technologii. Propagatorka wykorzystywania gier planszowych i zabaw aktywizujących w edukacji oraz łączenia offlinu z onlinem. Prowadzi dwa blogi:  deutschfun z języka niemieckiego oraz handmade z zajęć technicznych. Nauczycielka Roku 2017.

Print Friendly, PDF & Email
Marta Florkiewicz - Borkowska
Podoba się? Podziel się z innymi.

Komentarz do “Flip…flip… FlipAnim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content