Google Classroom – mały poradnik nauczyciela

classroomNiniejszy poradnik powstał z myślą o nauczycielach, którzy szukają pomocy na temat aplikacji Google Classroom. Zawarłem tu informacje co należy zrobić aby wdrożyć pakiet G Suite – niezbędna czynność, aby uzyskać dostęp do Classroom – jak pracować z aplikacją, oraz podałem kilka wskazówek, na które warto zwrócić uwagę.

Są to moje własne doświadczenia, zebrane podczas kliku lat pracy. Dodam, że na co dzień nie jestem informatykiem, a pracuję jako nauczyciel języka angielskiego, uczyłem się tej aplikacji sam i w taki sam sposób chciałem ją Wam przedstawić – prostymi słowami.

Pamiętajcie, że Classroom ulega co jakiś czas aktualizacjom dlatego poradnik będę starał się też w miarę aktualizować.

Miłej pracy rodacy! 🙂 Google-Classroom.pdf

Plik aktualizowany: https://goo.gl/hojasg 

 

Print Friendly, PDF & Email
Łukasz Rumiński
Latest posts by Łukasz Rumiński (see all)
Podoba się? Podziel się z innymi.

2 thoughts on “Google Classroom – mały poradnik nauczyciela

 • 22 stycznia 2017 o 10:15
  Permalink

  Jestem studentem, na mojej uczelni mamy przestarzałą platformę blackboard i szukałem czegoś, co będzie mocnym argumentem by zastąpić to na Google Classroom. Chyba znalazłem 🙂

  Odpowiedz
 • 16 marca 2017 o 22:49
  Permalink

  Odnośnie do zakładania kont w G-Suite: stosuję tylko pobieranie danych z pliku CSV. Autor pisał, że nigdy mu się to nie udało. Być może rzecz w tym, że Excel w pliku CSV daje średniki (a przecież to „comma-separated values”) a nie przecinki (opcja znajdź i zamień np. w Notatniku pomoże). W Excelu tabelkę należy dobrze przygotować: nie może być dodatkowych kolumn, bo Excel dodaje puste pola (dodatkowe średniki po ostatniej kolumnie), a w wierszu nagłówkowym zawsze daję „email address,first name,last name,password”. Wtedy jest OK.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content