Gry stolikowe

P1340144W ostatnim czasie gry planszowe, czy stolikowe przeżywają renesans. Uczniowie coraz chętniej i częściej sięgają do różnorodnego rodzaju gier. Warto, by swój wolny czas spędzali z ich wykorzystaniem.  

Domino, warcaby i bierki, to  gry, które jako pierwsze chcemy zaprezentować, bo cieszyły się największym powodzeniem wśród uczniów naszej szkoły specjalnej.


Ja i Jola Majkowska zainspirowałyśmy uczniów niepełnosprawnych intelektualnie do tego, aby samodzielnie przygotowali gry planszowe z dostępnych w domu, czy w klasie materiałów.
Okazało się, że kreatywność uczniów jest nieskończona i zaskoczyła nas bardzo. Podczas lekcji przysposobienia do pracy sami wybrali gry, które chcieliby wykonać i opracowali do nich instrukcje.
Konieczne okazało się natychmiastowe przetestowanie tych prac, zapewniam, że radość i satysfakcja uczniów z wykonanych gier była ogromna, bo kolejny raz przekonali się, że wystarczy chcieć. I wcale nie pieniądze ani posiadanie luksusowych gier jest wyznacznikiem dobrej zabawy.
 Efekty pracy przedstawiamy na poniższych zdjęciach.

Warto inspirować uczniów do takich działań, bo tym chętniej korzystają z gier im większy jest ich wkład w ich stworzenie. Kolejne propozycje wytworów naszych wychowanków już niebawem opiszemy na blogu.

P1340143

P1340147

Print Friendly, PDF & Email
Zyta Czechowska
Podoba się? Podziel się z innymi.

2 thoughts on “Gry stolikowe

  • 29 lutego 2016 o 22:53
    Permalink

    Wspaniałe i inspirujące. Od tygodni głowię się, jak znaleźć pieniądze na domino. dzięki!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content