Kodowanie na humanie

Powszechnie uważa się, że kodowanie i programowanie są przynależne przedmiotom ścisłym. Nic bardziej mylnego. Wspaniale sprawdza się również na zajęciach z bloku humanistycznego.

Od jakiegoś czasu obserwuję trend, za sprawa którego programowanie pojawia się na rozmaitych zajęciach. Z rozmów z nauczycielami wiem, że sam termin przyprawia część z nich o niepokój. Nic w tym dziwnego, wszak wszyscy boimy się tego, co nieznane. By przybliżyć zagadnienie i wskazać możliwy kierunek działania, zebrałam kilka zabaw opartych o kodowanie i stworzyłam publikację „Kodowanie na humanie„.

Co się w niej znajduje? Przede wszystkim odpowiedź na pytanie: czy kodowanie jest trudne? Sądzę, że czytelnicy, po zapoznaniu się z pomysłami, szybką dojdą do wniosku, że może być ono całkiem przyjemne i zabiorą się za realizację własnych przedsięwzięć. Zanim jednak to nastąpi, maja szansę przetestować ze swoimi uczniami ćwiczenia, które sprawdziły się na moich zajęciach.

Macie ochotę na więcej? Zapraszam zatem do zapoznania się z ebookiem „Kodowanie na humanie”. Dajcie znać, jak Wam się podobają moje pomysły.

 


Asia Krzemińska – nauczycielka języka polskiego, autorka bloga zakreconybelfer.blogspot.com.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Joanna Krzemińska
Latest posts by Joanna Krzemińska (see all)
Podoba się ? Podziel się z innymi.

2 thoughts on “Kodowanie na humanie

  • 9 sierpnia 2017 o 08:25
    Permalink

    Bardzo się cieszę, że ta książka powstała. Oczywiście nie „powstała”, gdyż nigdzie nie leżała, ale została wymyślona przez Panią Joannę. Łączy dwa światy, których podział jest bardzo mocno zakorzeniony w naszych przeświadczeniach. Humanizm i kodowanie… a jednak się udało. Gratuluję.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content