Kwiecień na edugracji

logo1Kwiecień – czwarty miesiąc w roku,  zawsze zaczyna się w ten sam dzień tygodnia co lipiec, a w latach przestępnych dodatkowo także co styczeń.

 Nazwa miesiąca (według Brücknera) pochodzi od kwitnących wtedy kwiatów (por. ukr. квітень; czes. květen ‛maj’). Dawniej używane były również nazwy: łżykwiat (lub łudzikwiat), brzezień – od brzozy (por. czes. březen i ukr. березень ‛marzec’) i dębień (por. czes. duben ‛kwiecień’). Łacińska nazwa Aprilis została zapożyczona przez większość języków europejskich. Tyle za wikipedią…

A u nas, na edugracji, udało się zakotwiczyć pasujący motyw, nawiązać współpracę z kolejnymi autorami i opublikować nowe, elektryzujące wieści dotyczące gier w edukacji: Marcin instruuje jak opublikować grę na licencji Creative Commons oraz jak użyć programu paint.net do wstępnej edycji elementów gry planszowej. Michał zrecenzował grę dla maluchów: „Mały odkrywca: Przeciwieństwa” i udostępnił pełną i darmową grę kafelkową „Planeta Energii” stworzona na zajęciach Koła Gier Planszowych. Opublikowaliśmy dwa fragmenty pracy Jerzego Szei „Teatralne i narracyjne gry fabularne jako aktywizujące metody nauczania”: gra fabularna oraz materiały do przeprowadzenia larpa na zajęciach. Marcin z dzieciprzyplanszy.pl odpowiada na pytanie: „Czy planszówki mogą nauczyć dzieci snucia opowieści?”. Roma o czarodziejskich sposobach na nauczanie układania puzzli, a Merry porusza temat integracji. Nową twarzą na naszym pokładzie jest Beata: entuzjastka go, o którym pisze w swoim pierwszym artykule. W kwietniu -pletniu pisaliśmy też o: konferencjach, „Polaku Małym”, LubLarp’ie, wynikach konkursu Story Cubes, MiMowie, mistrzostwach szkół w Scrabble®, Beboku i akcji IPN dla szkół.

Korzystając z okazji życzę wszystkim czytelnikom miłych świąt majowych i zapraszam do lektury.

 

Print Friendly, PDF & Email
Michał Hordejuk
Latest posts by Michał Hordejuk (see all)
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content