Marzec na edugracji

logo1
Marzec – trzeci miesiąc w roku, według używanego w Polsce kalendarza gregoriańskiego, ma 31 dni.
Nazwa miesiąca pochodzi od łacińskiej nazwy Martius (‘miesiąc Marsa’; zobacz: kalendarz rzymski). Od niej wywodzi się większość nazw tego miesiąca w językach europejskich. Staropolska nazwa marca to brzezień (od słowa brzoza, która zaczyna się zielenić w tym okresie). Inna nazwa, obecnie niespotykana, to kazidroga (od słowa kazić, niszczyć). Tyle za wikipedią…

A u nas, na edugracji, kolejne testy serwisu i nowe wpisy: Merry radzi sobie z uczniem z zespołem Aspergera, grający tata kdsz opisuje kooperacyjną grę dla maluchów oraz grę przygodową dla dzieci. Znany z Basiowych Gier Planszowych Marcin Dębiński porusza temat inspiracji przy projektowaniu gier planszowych dla przedszkolaków i pokazuje jak stworzyć planszę w OpenOffice. Marcin Niebudek opowiada o tym jak jego dziecko nie lubi przegrywać, a Roma Abbgaj proponuje rozwiązanie tego problemu.

Z innych ciekawych wpisów opublikowaliśmy pierwszą część artykuły Jerzego Szei o larpach jako metodzie aktywizującej, niegrzecznych zabawach podwórkowych z lat 80-tych oraz wstęp do teorii gier i zabaw pióra Bożeny Kaczmarczyk.

Korzystając z okazji życzę wszystkim czytelnikom Wesołych Świąt i zapraszamy do lektury!

Print Friendly, PDF & Email
Latest posts by Michał Hordejuk (see all)
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content