Matematyczne aplikacje – iOS

Ucząc matematyki dzieci ze SPE warto wykorzystać technologię informacyjno-komunikacyjną  a szczególnie tablet.

To urządzenie może nie tylko skutecznie motywować dziecko do nauki, ale również pomagać w nabywaniu  podstawowych umiejętności matematycznych, w utrwalaniu omawianych zagadnień, wzmacniać  poczucie własnej wartości.
Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Rynek aplikacji mobilnych oferuje wiele programów, które z powodzeniem można używać na lekcjach matematyki i na zajęciach  rewalidacyjnych.

Na platformie iOS jest kilka, które polecamy nauczycielom chcącym rozpocząć swoją tabletową, edukacyjną przygodę. Zebrałyśmy je na infografice udostępnionej poniżej. Oto one:

Math Kid – dzięki tej aplikacji uczniowie mają możliwość bezpłatnej, kreatywnej zabawy z dodawaniem i odejmowaniem liczb. Dodatkowym atutem tej aplikacji jest możliwość uruchomienia  dodatkowej animacji z wykorzystaniem palców u rąk, co pomaga dzieciom wskazać właściwy wynik działania.

Times Tables Duel – edukacyjna gra dla dwóch osób, pozwalająca ćwiczyć tabliczkę mnożenia (w wersji bezpłatnej przez 1,2,3,4) Za poprawną odpowiedź gracz otrzymuje 1 punkt, za błędną -1. Dzieci grają do 10 poprawnie rozwiązanych działań.

Times Tables Game – aplikacja, której zadaniem jest pomoc dziecku w opanowaniu tabliczki mnożenia w łatwy i przyjemny sposób. Błędna odpowiedzi są zapamiętywane i ponownie wyświetlane. Wersja darmowa pozwala ćwiczyć mnożenie przez 1,2,3,4,5,6, pełna do 12.

Math Slicer Free– pozwala doskonalić podstawowe działania matematyczne. Wyniki działań należy jak najszybciej ,,pacnąć” i przeciąć kiedy pojawią się na ekranie. Trzy kolejne poprawne wyniki generują bonus w postaci jaja, które będzie można wykorzystać do odblokowania kolejnych poziomów.

Photomatch – aplikacja, w której uczeń  nakierowuje aparat urządzenia na zadanie matematyczne, a Photomath w magiczny sposób pokazuje wynik wraz ze szczegółowym rozwiązaniem krok po kroku.

Multiplication ForKids – kolejna aplikacja ułatwiająca naukę tabliczki mnożenia. Zawiera tryb nauki i tryb w którym dziecko może sprawdzić swoje umiejętności. Ucząc się, słuchają lektora, który w języku angielskim czyta poszczególne działania. Aplikacja jest łatwa w użyciu i zabawna z atrakcyjną grafiką.

Interactive TellingTime Lite  – aplikacja, która pomaga dziecku ćwiczyć naukę godzin na zegarze.

Time Telling  – kolejna gra ułatwiająca określanie czasu na zegarze. Jest w języku polskim, oprócz nauki daje dziecku możliwość zabawy (pozwala rozkręcić zegar).

Fast Math for Kids – atrakcyjna gra poprawiająca umiejętności matematyczne w zakresie prostych działań takich jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielnie.

Ucz się matematyki – aplikacja, która wprowadzi dziecko w świat matematyki, pozwoli ćwiczyć dodawanie i odejmowanie. Jest w języku polskim.


Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska, nauczycielki ZSS w Kowanówku. Autorki bloga specjalni.pl, TIK z klasą oraz strony na Facebook.

Print Friendly, PDF & Email
Jolanta Majkowska
Latest posts by Jolanta Majkowska (see all)
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content