Ożyw smartfona w Europejskim Tygodniu Języków

Nie ma chyba osoby, która nie zetknęłaby się z tajemniczymi, kwadratowymi kodami. Kody QR (Quick Response) są wszędzie. Na wizytówkach, etykietach produktów, billboardach, w gazetach, w materiałach drukowanych.

kodQR Są jak zagadka, jak obietnica otrzymania niespodzianki, jak brama, za którą można znaleźć mnóstwo ciekawych informacji.  W Europejskim Tygodniu Języków chcemy przekroczyć tą bramę razem z naszymi uczniami. Tym samym – chcemy zachęcić każdego: bądź nowoczesny, korzystaj z kodów QR! Posiadasz smartfon lub tablet? Wykorzystaj go w pełni!

Podróż do krainy kodów rozpoczynamy od pobrania specjalnej aplikacji. To nasz klucz do tajemniczych wrót. Z jej pomocą zmienimy nasze mobilne urządzenie w skaner kodów QR. W sieci jest ich bardzo wiele. Ważne, aby na dzień lub dwa przed rozwieszeniem kodów na szkolnych korytarzach lub w klasie, poprosić uczniów o wcześniejsze pobranie i zainstalowanie tych darmowych aplikacji na telefonach lub tabletach. Jeśli dysponujecie ogólnodostępną siecią WiFi w szkole, uczniowie mogą pobrać je nawet na chwilę przed rozpoczęciem skanowania.

03

 Aplikacje na Android

QR Droid Private
https://play.google.com/store/apps/details?id=la.droid.qr.priva&hl=pl

QR SKANER
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.mobiem.android.skanerqr2&hl=pl

Aplikacja do czytania kodów QR na iPada/iPhone’a
Qrafter
https://itunes.apple.com/us/app/qrafter-qr-code-barcode-reader/id416098700?mt=8

Po zainstalowaniu wybranego czytnika możemy śmiało wkroczyć do świata magicznych kwadracików. Miała być niespodzianka na Europejski Tydzień Języków (od 23 do 27 września)? I jest! Super zestaw kodów QR do wykorzystania  z uczniami w szkole. Doskonałe źródło sprawdzonych aplikacji i linków do stron www do nauki języka angielskiego. Szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadpodstawowa? Wybierz poziom, wytnij kody, a następnie rozmieść je w swojej szkole. Wspaniała przygoda z kodami QR i angielskim.  Nawet jeśli sam nie używasz smartfona, zrób eksperyment. Wydrukuj kody, potnij je i rozwieś w szkole – zobaczysz, co będą robili uczniowie. Może warto do nich dołączyć? 01

Superbelfrzy przygotowali dla Was gotowe zestawy kodów, prowadzących do sprawdzonych w praktyce darmowych materiałów, dzięki którym Wasi uczniowie zamienią swoje smartfony i tablety w narzędzia przydatne w poznawaniu języków obcych. Osobny zestaw przeznaczony jest dla szkoły podstawowej, a osobny dla gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Każdy z zestawów składa się z kodów QR z linkami do stron internetowych przydatnych w nauce języka angielskiego, kodów z linkami do pobrania darmowych aplikacji językowych na smartfon/tablet z systemem Android oraz kodów z linkami do filmików na Youtube odpowiednich do danego poziomu edukacji. Dodatkowo dla liceów przygotowaliśmy stronę z kodami prowadzącymi do filmików z praktycznymi poradami do matury z języka angielskiego.

Powodzenia na szlakach nauki języka angielskiego z wykorzystaniem darmowych zasobów Internetu!

Zestawy kodów QR

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW – KODY QR (szkoła podstawowa)

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW – KODY QR (gimnazjum, ponadgimnazjalna)

Agnieszka Kubiak – nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Koluszkach. Administratorka szkolnej strony internetowej. Szkolna koordynatorka projektów eTwinning, Comenius, Szkoła z klasą 2.0. Pasjonatka nowych technologii, szczególnie narzędzi internetowych przydatnych w pracy dydaktycznej z dziećmi. Należy do Superbelfrów RP.

Marcin Zaród – anglista w V Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Tarnowie. Jeden z pomysłodawców tarnowskiej Fabryki Przyszłości. Latarnik Polski Cyfrowej. Szkolny koordynator projektu Szkoła z klasą 2.0. Entuzjasta nowoczesnych technologii. Należy do Superbelfrów RP. 

Print Friendly, PDF & Email
Agnieszka Kubiak Marcin Zaród
Latest posts by Agnieszka Kubiak Marcin Zaród (see all)
Podoba się? Podziel się z innymi.

3 thoughts on “Ożyw smartfona w Europejskim Tygodniu Języków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content