Ożywiona historia

Jak ożywić znane postacie z historii Polski? Jest na to sposób. Aplikacja Morfo, która zamieni zdjęcie w trójwymiarową postać.
Wystarczy przechwycić obraz,nagrać tekst, który wypowie nasz bohater i całość wyeksportować jako plik wideo. 

Korzystałyśmy z niej wiele razy, tym razem uczniowie wykorzystali tę angażująca aplikację do ożywienia postaci związanych z kulturą polską na emigracji. I tak na lekcji historii przemówił do nas Adam Mickiewicz, Fryderyk Chopin i Juliusz Słowacki. Stworzone animacje chcieliśmy zaprezentować w jednym miejscu, stąd potrzeba skorzystania z takiego narzędzia, które nam to umożliwiło.

Wybraliśmy aplikację ThingLink, dzięki niej zwykła mapa zamieniła się w interaktywne płótno z odnośnikami do przygotowanych wcześniej animacji (kolorowe kropki obok Paryża)

Dzieci najszybciej uczą się przez działanie, dlatego takie lekcja jak ta sprawiają, że często nudne dla nich treści zamieniają się w fascynującą przygodę. Mając w klasie tablety,  interaktywną tablice lub monitor grzechem byłoby nie skorzystać z takich rozwiązań.

Mapa – źródło: Krystian Chariza i zespół, Wielka Emigracja, licencja: CC BY-SA 3.0


Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska, nauczycielki ZSS w Kowanówku, autorki blogów edukacyjnych www.specjalni.plwww.tikzklasa.blogspot.com, trenerki, prowadzące szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii oraz prelegentki na ogólnopolskich konferencjach i autorki publikacji. Ekspertki ds. awansu zawodowego nauczycieli.  W 2017 roku w uznaniu szczególnych osiągnięć edukacyjnych i wychowawczych otrzymały Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

Print Friendly, PDF & Email
Latest posts by Jolanta Majkowska (see all)
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content