Państwa i stolice UE- spinnerowe gry

Spinnery, to jedna z ulubionych zabawek dzieci. Wskazuje się na wiele pozytywnych oddziaływań, które niosą za sobą zabawy spinnerem. Bez wątpienia możemy zaliczyć do nich relaksację, ćwiczenia w skupianiu uwagi, ćwiczenia koncentracji, koordynacji wzrokowo-ruchowej ale także usprawnianie manualne i motoryczne.

Spinnery uatrakcyjniają zabawę, a co najważniejsze naukę, motywując do zdobywania nowej wiedzy.

My tym razem proponujemy zastosowanie spinnerów w realizacji zagadnień dotyczących Unii Europejskiej. Stworzone przez nas  karty pracy dotyczą ćwiczeń w rozpoznawaniu flag UE. Ponadto podczas tej spinnerowej gry uczniowie ćwiczą zapamiętywanie nazw członkowskich państw UE, ich stolic, języka urzędowego i waluty. Spinner może być tutaj pretekstem do poszukiwania tych informacji w Internecie czy innych źródłach.

Zasady gry- zastosowanie karty pracy ze spinnerem.
Uczniowie dobrani w pary  uruchamiają spinner, który ma zaznaczone jedno ramię na planszy z flagami. Wskazują jakiego to państwa jest flaga. Odszukują ją w tabeli i starają się uzupełnić pozostałe informacje dotyczące tego państwa.
Wskazana jest możliwość korzystania przez uczniów z atlasów geograficznych, aplikacji czy innych źródeł pozyskiwania informacji. Dzieci losują flagi naprzemiennie. Uzupełniają tabelkę swoim kolorem, aby na końcu gry móc ocenić skuteczność.
Plansze do wydruku pobierz na naszym blogu TUTAJ
Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska, nauczycielki ZSS w Kowanówku, autorki blogów edukacyjnych www.specjalni.pl, www.tikzklasa.blogspot.com, trenerki, prowadzące szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii oraz prelegentki na ogólnopolskich konferencjach i autorki publikacji. Ekspertki ds. awansu zawodowego nauczycieli. W 2017 roku w uznaniu szczególnych osiągnięć edukacyjnych i wychowawczych otrzymały Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.
Print Friendly, PDF & Email
Zyta Czechowska
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content