Quizlet na urządzeniu mobilnym – pomysł usprawniający organizację pracy

W naszej szkole lektorzy zakochali się w Quizlecie 🙂 Paru z nich używa go na prawie każdych zajęciach.

Quizlet jest to narzędzie do tworzenia interaktywnych fiszek. Zaletą Quizleta jest szybkość tworzenia seta, możliwość wykorzystania zdjęć z portalu Flicr, dwie gry, różne testy, możliwość druku, tworzenie grup (maksymalnie 8 w wersji darmowej) dla różnych uczniów. W zeszłe wakacje ukazała się aplikacja na urządzenia mobilne. W przypadku wielu nauczycieli powstaje problem organizacyjny, ponieważ każdy znich musi logować się na swoje konto na tabletach, aby odnaleźć swoje sety przygotowane dla uczniów. Poniżej przedstawiam sposób na obejście tego problemu.

Jedna z naszych lektorek wpadła na genialny pomysł jak rozwiązać ten problem (dzięki, Beata 🙂 )

 1. Otwieramy Quizlet na tabletach -> log in -> log in with Google (nasze tablety są podpięte pod jedno konto, logują się automatycznie na nie)
 2. Klikamy „menu” w prawym górnym rogu (3 kropki), wybieramy „profile”.
 3. Klikamy lupę i szukamy siebie po nazwie użytkownika.
 4. Pod naszym imieniem/nickiem wybieramy menu „classes”.
 5. Klikamy na nazwę klasy  -> info -> join class.
 6. Teraz musimy zalogować się na swój profil w serwisie Quizlet i zaakceptować użytkownika „szkolnego” (w zależności od rozwiązania danej szkoły, będzie to konkretna nazwa
 7. Nasza klasa będzie widoczna, kiedy po otwarciu Quizleta ponownie klikniemy „menu” (3 kropki), a następnie „profile” i „classes”.

Mam nadzieję, że ten sposób pomoże też innym nauczycielom.

Myślę, że rozwiązanie „jedno konto dla szkoły” jest pomocne. Inaczej podejrzewam, że trzeba by osobno pododawać wszystkich użytkowników do naszych klas quizletowych.


Weronika Górska-Wolniewicz – nauczycielka języka hiszpańskiego, metodyk z zakresu użycia TIK w nauczaniu (współautorka programu studiów podyplomowych na SWPS w Poznaniu) oraz ludolog z zamiłowania (członek PTN, PTBG, PAD). W czasie wolnym trener stepu amerykańskiego. Więcej informacji na stronie www.edubawa.pl.

Print Friendly, PDF & Email
Weronika Górska-Wolniewicz
Podoba się? Podziel się z innymi.

3 thoughts on “Quizlet na urządzeniu mobilnym – pomysł usprawniający organizację pracy

 • 27 sierpnia 2014 o 22:22
  Permalink

  Jestem również wielka fanką quizletu. Problemów z odnajdywaniem zestawów nie doświadczyłam skoro jednak o ułatwieniach mowa to chciałabym podsunąć i moje.
  Zachęcam poszczególne klasy, aby to oni zakładali swoje klasowe konto na quizlecie. Oni tworzą zestawy słów, a ja, mając również ich login i hasło, tylko sprawdzam poprawność zestawów i publikuję do ćwiczeń. Współtworzenie list jest dla dzieciaków bardzo motywujące. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • 27 sierpnia 2014 o 22:31
   Permalink

   Witaj, Danuta. Oczywiście, zapomniałam dopisać najważniejszego . Też zachęcam lektorów, aby tworzyli grupy dla swoich uczniów i aby to uczniowie sami tworzyli sety. Z moich ponad 150 setów tylko parę stworzyłam ja:) Mój sposób na organizację ich to była kiedyś strona wiki, na której osadzałam sprawdzone przeze mnie sety. W ten sposób był zawsze porządek. Teraz sprawdzamy sety na bieżąco na zajęciach.

   Odpowiedz
 • Odbicie:Pomysł na usprawnienie pracy z Quizletem |...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content