Powtórka z rozrywki, pięć pomysłów na ćwiczenia utrwalające

Powtorka-z-rozrywki-smallNikogo nie trzeba przekonywać, że w nauce języka (choćby ojczystego), bardzo ważną rolę odgrywają liczne powtórzenia. 

I nie chodzi tu wyłącznie o sferę gramatyczno-językową, ale również kulturową.

Niektórych elementów należy nauczyć się po prostu na pamięć (np. pytań przypadków, czy nazwisk autorów omawianych dzieł). A później ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, aby poprawnie się nimi posługiwać.

Takimi słowami rozpoczyna się stworzony przeze mnie ebook z pomysłami na ćwiczenia utrwalające. Pomyślałam, że warto byłoby zebrać i uporządkować wykorzystane na zajęciach pomysły, a później podzielić się nimi. Dosyć szybki okazało się jednak, że łatwiej powiedzieć, niż zrobić.
Głównym problemem stało się dokonanie wyboru tych zabaw, które będą najbardziej uniwersalne (można będzie je dość łatwo modyfikować i wykorzystywać przy rożnych okazjach, na różnych poziomach edukacyjnych).

Niemniej, kierując się powyższym kryterium, opracowałam pięć pomysłów, które sprawdziły się bezbłędnie na moich lekcjach. Dodałam zdjęcia, napisałam wstęp i tak oto oddaję w Wasze ręce malutką, ale inspirującą książeczkę.
Mam nadzieję, że i Wy odnajdziecie w niej coś dla siebie.

<Powtórka z rozrywki, czyli pięć pomysłów na ćwiczenia utrwalające i sprawdzające>

Asia Krzemińska – nauczycielka języka polskiego, autorka bloga zakreconybelfer.blogspot.com

Print Friendly, PDF & Email
Joanna Krzemińska
Latest posts by Joanna Krzemińska (see all)
Podoba się? Podziel się z innymi.

Komentarz do “Powtórka z rozrywki, pięć pomysłów na ćwiczenia utrwalające

  • 11 maja 2016 o 22:32
    Permalink

    Świetne pomysły. Na pewno wykorzystam je w swojej pracy. Do katalogu powtórkowych hitów dorzuciłabym jeszcze „Awanturę o wiedzę” czyli adaptację znanego i popularnego 10 lat temu teleturnieju. Na lekcjach powtórzeniowych świetnie się sprawdza. Jest radość z prawidłowych odpowiedzi, jest frajda z licytowania i jest utrwalona wiedza. Czego chcieć więcej?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content