QR kod jako wiadomość głosowa

Kiedyś używałam QR voice, ale ta aplikacja już nie działa i nie mogłam znaleźć innej, która pozwoliłaby na zamianę nagranej wiadomości w kod QR. Taki kod można nakleić na pracy ucznia jako informację zwrotną. Odsłucha ją skanując kod QR za pomocą każdej aplikacji stworzoną do jego odczytywania. Można nagrać wiersz do odsłuchania i przygotować zadania związane z jego treścią. Można w taki sposób zakodować zadania tekstowe, albo polecenia do wykonania dla grupy lub indywidualnie. Może to być też zabawna forma powitania uczniów w klasie, albo zagadka, czy ciekawostka dnia.

W sklepie Play pojawiła się właśnie aplikacja, która znakomicie spełnia moje oczekiwania. Należy ją zainstalować w urządzeniu mobilnym.

Po uruchomieniu aplikacji trzeba rozwinąć menu, które znajduje się w lewym górnym rogu (pod postacią poziomych kresek). Następnie klikamy Get codes. Pojawi się okno do wpisania adresu mailowego, na który otrzymamy dwie kartki pełne wygenerowanych kodów QR. Drukujemy kody i wycinamy kod QR, który za chwilę zamienimy w wiadomość głosową.

Wciskamy Record (drugi przycisk w Menu) i nagrywamy wiadomość o długości do 5 minut. Do nagrania służy pierwszy przycisk z dwoma kółkami na czarnym tle. Po skończeniu nagrania wysyłamy je na serwer za pomocą drugiego przycisku, który wygląda jak chmurka. Otworzy się nam okno do zeskanowania wyciętego kodu QR. Wystarczy skierować okno urządzenia na kod i po chwili usłyszymy dźwięk działania aplikacji. Teraz trzeba nazwać swoje nagranie i zatwierdzić ten krok wciskając ok.
Za chwilę w kolejnym komunikacie otrzymamy powiadomienie, że nagranie zostało zapisane na serwerze i po naciśnięciu przycisku I’M DONE kończymy pracę w aplikacji.

Gotowy kod QR można nakleić na większą kartkę i wyeksponować na tablicy.

Aplikacja jest bardzo przyjazna, obsługa intuicyjna i nie wymaga logowania się.

https://play.google.com/store/apps/

 


Jolanta Okuniewska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie, wieloletnia ambasadorka międzynarodowego programu eTwinning, finalistka światowego konkursu Global Teacher Prize 2016, Honorowy Profesor Oświaty.

Print Friendly, PDF & Email
Jolanta Okuniewska
Latest posts by Jolanta Okuniewska (see all)
Podoba się? Podziel się z innymi.

5 thoughts on “QR kod jako wiadomość głosowa

 • 5 lutego 2018 o 20:22
  Permalink

  Dzień dobry
  Czy jest to darmowa aplikacja?
  Pozdrawiam
  Joanna

  Odpowiedz
 • 5 lutego 2018 o 23:50
  Permalink

  Witam, mam taki problem. Niby wszystko idzie zgodnie z planem ale w momencie kiedy wysyłam nagranie na serwer przez chmurę , pojawia się komunikat aby nazwać nagranie i tak też czynię. Jednak nie dostaję potwierdzenia, że jest zrobione. Próbowałam na telefonie oraz na tablecie. Czy miała może Pani taki problem i coś poradzi?
  Pozdrawiam Marzena

  Odpowiedz
  • 6 lutego 2018 o 09:17
   Permalink

   Faktycznie pojawiły się problemy. Napisałam do twórców i taką odpowiedź otrzymałam:

   „Dear Vocal Recall User

   We are currently experiencing difficulties due to exceptional circumstances. Currently the Vocal Recall app is not allowing uploads and existing codes are showing as blank. It appears that the data has been lost and we are working to bring Vocal Recall back online. Codes that have already been generated will no longer work and you will have to generate new ones once the app is back up and running.
   I am sincerely sorry if you have lost any data. The new version is being built to be more robust and this will not happen again.
   Please check out http://www.twitter.com/vocalrecallapp for the latest updates on this situation
   I will be reading emails as and when I can and respond to you hopefully by the end of the day.

   Sincerest apologies
   Graham

   Odpowiedz
 • 6 lutego 2018 o 20:10
  Permalink

  Dziękuję za wiadomość. POZDRAWIAM Marzena

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content