Rodzinne drzewko świąteczne

choinka1

Nadchodzą wreszcie długo oczekiwane święta. Odpoczywamy po zakupach, przygotowaniach, gorączce przedświątecznej. Prezenty wręczone i rozpakowane, potrawy ugotowane i upieczone, mamy nareszcie czas dla siebie, rodziny przyjaciół.

Czym teraz zająć dzieci, jeśli za oknem śniegu brak?A może by tak rodzinny stół wykorzystać nie tylko do zastawiania go talerzami i pysznościami.

Dzieci ucieszą się jeśli znajdziemy czas i ochotę do zagrania w gry planszowe. Na pewno każdy ma swoje ulubione i czas wolny jest znakomitą okazją, żeby do nich wrócić.

A może wspólne świąteczne dzieło?

Boże Narodzenie jest wyjątkowym czasem, gdy spotyka się cała rodzina. Warto taką okazję wykorzystać do stworzenia drzewka genealogicznego, gdy mamy pod ręką niezastąpione źródła informacji o naszych krewnych. Babcie, dziadkowie, ciocie, wujkowie, przyjaciele przy okazji takiej zabawy na pewno opowiedzą nam o przeszłości rodziny niejedną ciekawostkę, którą trzeba uchronić od zapomnienia.

Co nam będzie potrzebne?

Wystarczy duży arkusz papieru i kolorowe przybory do pisania.
Możemy oczywiście narysować tradycyjne drzewo, ale nie ograniczajmy swojej rodzinnej kreatywności. A jakby naszą rodzinkę umieścić na choince, wszak świętujemy Boże Narodzenie?  Może pokoleniami rozmieścimy się na pięterkach rozłożystej jodełki? Możemy też dopasować do każdego odpowiednią ozdobę. Pradziadkowie mogą być najważniejszymi gwiazdami, dziadkowie bombkami, rodzice piernikowymi sercami, dzieci aniołkami.
Na takim drzewku znajdzie się miejsce zapewne dla przyjaciół naszej rodziny, ważnych dla nas osób. Narysujmy dla każdego z nich przedmiot, który naszym zdaniem do nich pasuje, charakteryzuje ich.
Poświęćmy czas w naszych wspomnieniach osobom, których nie ma wśród nas. Oni oczywiście na naszej rodzinnej choince mają mieć wyjątkowe miejsce.
Drzewko nabierze jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru, jeżeli na małych karteczkach dokleimy informacje o sobie i osobach nam bliskich, napiszmy o ich ulubionych potrawach, grach, zabawach, zasługach i anegdotkach z ich udziałem.
Bądźmy kreatywni. Potraktujmy drzewko jak zabawę, dajmy każdemu pole do popisu. Zostaną nam miłe wspomnienia i oryginalna pamiątka.

Wesołych Świąt!

Print Friendly, PDF & Email
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content