Skarpetkowe usprawnianie

Porozrzucane w pokoju dziecka skarpetki to częsty widok i zmora  niejednego rodzica.
Nauczmy dzieci dobierać skarpetki w pary, ćwicząc równocześnie percepcję wzrokową, spostrzegawczość, skupienie uwagi. 

Wykorzystajmy aplikację na tablet Kids Socks. W tej grze  dzieci muszą dopasowywać skarpetki zwisające z drutu z tymi, które są dostępne u dołu ekranu. Dodatkowo mogą pobawić się w grę typu memory oraz w rozpoznawanie liczb.

Dodatkowym atutem tej gry jest świetna grafika i ciekawe efekty dźwiękowe. Aplikacja jest dostępna za darmo, na urządzenia z systemem Android. 
Skarpetkową zabawę można kontynuować bez tabletu z dołączoną kartą pracy. Do aplikacji tej bowiem, stworzyłyśmy kolorowe, skarpetkowe sudoku.

Do kolejnej skarpetkowej zabawy wystarczy spinner i wydrukowana kata. Dziecko losując spinnerem jedną z ośmiu skarpetek, wyszukuje skarpetkę  z identycznym wzorem i używając takich samych barw, koloruje. 

 Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska, nauczycielki ZSS w Kowanówku, autorki blogów edukacyjnych www.specjalni.plwww.tikzklasa.blogspot.com, trenerki, prowadzące szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii oraz prelegentki na ogólnopolskich konferencjach i autorki publikacji. Ekspertki ds. awansu zawodowego nauczycieli.  W 2017 roku w uznaniu szczególnych osiągnięć edukacyjnych i wychowawczych otrzymały Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej 

Print Friendly, PDF & Email
Jolanta Majkowska
Latest posts by Jolanta Majkowska (see all)
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Komentarz do “Skarpetkowe usprawnianie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content