Strona Tools for educators – kopalnia gier

Tytułowa strona to miejsce warte odwiedzenia przez każdego nauczyciela, i to nie tylko języków obcych.
Zgodnie z zasadami neurodydaktyki, mamy „poruszać uczniów”, tak więc do dzieła 🙂 Zachęćmy ich do stworzenia np. krzyżówki dla kolegów/koleżanek pod koniec zajęć jako podsumowania.
Oto co należy zrobić.

  1. Wchodzimy na stronę Tools for educators, później w „Crossword” W  „text hints” wpisujemy podpowiedzi do haseł, obok w Answers hasła.
  2. Jeśli uczniowie dobrze sobie radzą z angielskim, można zaproponować dodanie zdjęć. Wybieramy wtedy którąś z opcji z listy: Crosswords with images as hints!
  3. Pod opisami haseł i samymi hasłami (2 kolumny) widnieje opcja zmiany czcionek oraz mamy możliwość dołączenia wykreślanki z tymi samymi hasłami (na stronie jest napisane, że musi być ich najwyżej ok 15 do tej opcji).
  4. Jeśli krzyżówka generuje tylko parę z wpisanych przez uczniów haseł, proszę zmienić pierwsze 2 hasła tak, aby rozwiązaniem były słowa o większej ilości liter, szczególnie samogłosek.
  5. Po zrobieniu krzyżówki, drukujemy ją. Od razu generuje się też zrobiona już krzyżówka więc przy druku trzeba zaznaczyć, że chcemy wydrukować tylko pierwszą stronę. Trzeba też wziąć pod uwagę, że czasami na stronie pojawia się error i nie chce wygenerować ćwiczenia. Niestety zdarzyło mi się tak parę razy.

Informacja dodatkowa od jednej z lektorek z mojego centrum, w którym testowała krzyżówki na tablecie: „Hasła nie mogą być za długie bo wtedy nie wygeneruje się krzyżówka (ja robiłam na max 15 liter). Na tablecie i laptopie krzyżówka będzie widoczna, ale przy druku robi się tak mała, że nic nie widać.”


Weronika Górska-Wolniewicz – nauczycielka języka hiszpańskiego, metodyk z zakresu użycia TIK w nauczaniu (współautorka programu studiów podyplomowych na SWPS w Poznaniu) oraz ludolog z zamiłowania (członek PTN, PTBG, PAD). W czasie wolnym trener stepu amerykańskiego. Więcej informacji na stronie www.edubawa.pl.

Print Friendly, PDF & Email
Weronika Górska-Wolniewicz
Podoba się? Podziel się z innymi.

Komentarz do “Strona Tools for educators – kopalnia gier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content