Tabletowy wtorek w I „a”

JpegWpisów dotyczących tabletowych lekcji było już mnóstwo, ale nie byłabym sobą gdybym nie dorzuciła czegoś od siebie. Dzisiaj w naszej klasie odbyła się PIERWSZA tabletowa lekcja.

Nasz pierwszy tabletowy wtorek za nami. Ufffff! Ale radość ogromna.W końcu zebrałam się na odwagę, poprosiłam (listownie) rodziców o współpracę i ruszyliśmy z kopyta. Oprócz tabletów były także smartfony, telefony (po prostu) i aparaty cyfrowe. Dzisiaj nie miało to dużego znaczenia ponieważ naszym zadaniem było pstrykanie zdjęć. Przy okazji poznawania głoski DŹ fotografowaliśmy….dźwięki. Niemożliwe? A jednak. Potrzebowaliśmy tylko: aparatu, chęci, kilku wskazówek i nieograniczonej pomysłowości dzieci. Na zdjęciach znalazło się wszystko, co wydaje jakikolwiek dźwięk: jeżdżące samochody, motory, ćwierkające ptaki, szumiące drzewa, a nawet…motyle:-) Chyba nie muszę wspominać, że z obsługą sprzętu nie było najmniejszych problemów. Dzieci działały intuicyjnie! Jako zwieńczenie dzisiejszej pracy każdy wybrał swoje ulubione zdjęcie i opisywał co na nim…słychać. Potem już tylko naśladowaliśmy. Było warczenie, tupanie, parskanie, szczekanie i bzyczenie. Pomysły na następne wykorzystanie tabletów w klasie rodzą się same, a dzisiejsze prace wykorzystamy podczas tworzenia naszych kolejnych, tym razem dźwiękowych lapbooków.

Tabletowe wtorki w I „a” oficjalnie uważam za otwarte:-)

Jpeg Jpeg Jpeg Jpeg Jpeg

 


 

Zapraszam na naszego klasowego bloga: wszyscyzajednego.blogspot.com


Martyna Radłowska-Lewińska raczkujący nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Mielcu. Zainspirowana Inspiracjami Wczesnoszkolnymi postanowiła działać i…inspirować dalej. W prawdzie pracę z TIK dopiero rozpoczyna,ale wierzy, że już wkrótce tablety, projekty i apki zadomowią się w jej klasie na dobre.

WSZYSTKIE TIKi DOZWOLONE :-)

Print Friendly, PDF & Email
Latest posts by Martyna Radłowska-Lewińska (see all)
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Komentarz do “Tabletowy wtorek w I „a”

  • 3 maja 2015 o 23:13
    Permalink

    Gratuluję! Inspiracja ok, ale jej przekucie w czyn i pochwalenie się tym – coś wyjątkowego jednak! Chapeau bas od Superbelfrów!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content