Tabliczka mnożenia z błędem?

Schody oklejone tabliczką mnożenia, datami, częściami mowy coraz częściej można spotkać w szkołach. Tak naprawdę to wcale nie jest trudne, zrobić sobie takie schody. Potrzebujemy kolorowy papier, drukarkę, laminarkę, taśmę dwustronną i chęci:)

Moi drugoklasiści dzielnie uczą się tabliczki mnożenia, dlatego pomysł oklejenia nią schodów, które znajdują się tuż obok mojej klasy, narodził się głównie z myślą o nich, ale … w zabawę w BYSTRE OCZKO zaangażowała się spora część społeczności szkolnej.

Na czym polega zabawa? Każdego dnia jedno działanie pojawia się z błędnym wynikiem.
Należy jak najszybciej odnaleźć błędny wynik i zgłosić wskazanym nauczycielom. W nagrodę otrzymujemy odznakę „BYSTRE OCZKO”.
Następnego dnia to samo działanie, ale z poprawnym wynikiem przyklejam na białym tle, a trzeciego dnia wraca w swoim kolorze. Działanie z błędnym wynikiem pojawia się o różnych porach, dlatego czujni uczniowie co przerwę wpatrują się w schody z tabliczką mnożenia.
Aby wzbudzić w uczniach zainteresowanie, ale żeby nie było znudzenia, zabawa będzie trwała przez dwa tygodnie.

Nasza przestrzeń korytarzowa jest teraz przyjemnie użyteczna.


Celina Zielińska: nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Chrząstawie Wielkiej. Fanka wykorzystania nowoczesnych technologii w pracy z uczniami.
Korzysta na lekcjach z tabletów. Członkini Superbelfrów MINI. Prowadzi stronę internetową swojej klasy www.pierwszaklasa.jimdo.com. Gotowa do działań edukacyjnych zawsze z pozytywnym nastawieniem 🙂

Print Friendly, PDF & Email
Celina Zielińska
Latest posts by Celina Zielińska (see all)
Podoba się? Podziel się z innymi.

Komentarz do “Tabliczka mnożenia z błędem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content