TUTORIAL DLA UCZNIÓW- JAK NAGRAĆ GŁOS I WYPOWIEDŹ AUDIO?

 

 

Podczas edukacji zdalnej, hybrydowej, ale także w stacjonarnym modelu nauczania bardzo często poszukujemy programów i aplikacji do nagrywania wypowiedzi głosowych. Prosimy uczniów o nagranie fragmentu czytanego tekstu, by sprawdzić np. technikę i płynność czytanego utworu, czy też sposób recytacji np. wiersza.

To idealny sposób na to, by dać możliwość wypowiedzi uczniom nieśmiałym, którzy mają ogromny dyskomfort podczas wystąpień na forum klasy, czy też np. dać szansę na wykazanie się wiedzą uczniom z dysfunkcją mowy i wadą wymowy.

Ucząc języków możemy w ten sposób sprawdzić wymowę trudnego słownictwa. W projekcie program vocaroo sprawdzi się do komunikacji i wymiany spostrzeżeń na temat powstałych produktów projektu.

Pomysłów na zastosowanie tego narzędzia jest naprawdę wiele. Sprawdzi się szczególnie w trakcie edukacji hybrydowej i zdalnej. Dzięki niemu nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele mogą nagrywać wiadomość i polecenia dla uczniów, ale także instrukcje głosowe. Nagrany plik możemy udostępnić za pomocą wygenerowanego linku, kodu qr, czy też pobranego pliku w formacie mp3.

Jak wykorzystać to narzędzie? Przygotowałyśmy dla uczniów, ale także dla nauczycieli krótki tutorial.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Latest posts by Zyta Czechowska (see all)
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content