Konferencja ETM

English Teaching Market – słyszeliście już o tym? Z pewnością wielu z Was tak, ale są też pewnie osoby, które nie  słyszały i to właśnie do nich kieruję ten wpis. Więc, krótko mówiąc, English Teaching Market to doroczne ogólnopolskie spotkanie nauczycieli języka angielskiego z małych miejscowości, w którym jednorazowo uczestniczy ok. 500 osób z całej Polski. Konferencję organizuje Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, która za uszami ma jeszcze wiele innych świetnych inicjatyw 🙂  Ale nie o nich dziś mowa. Dziś mowa o super fajnej imprezie, która odbywa się już od 11 lat (w większości w Starych Jabłonkach). Byłem uczestnikiem tej konferencji już drugi raz, co nie jest wielkim w sumie wyczynem, rekordziści mają zaliczonych nawet 9 imprez. I tego im zazdroszczę! Bo impreza jest przednia. Mamy możliwość udziału w wielu warsztatach, które wybieramy zgodnie z naszymi zainteresowaniami wypełniając ankietę zgłoszeniową online (tegoroczny harmonogram: link). Od siebie polecam warsztaty Jacka Pyżalskiego i Danuty Tylkowskiej –  to po prostu trzeba zobaczyć! Są niesamowici…

No tak, warsztaty warsztatami ale nie byłbym sobą gdybym czymś się nie pochwalił. W tym roku na konferencji prezentowałem moje metody pracy. Warsztat trwał godzinę. Było o NatuLearn, tablicy interaktywnej wii, learningapps (ach), odwróconej klasie, no i oczywiście stoliku dotykowym. Opowiedziałem również o Was, Super Belfrzy, więc traffic bloga powinien trochę wzrosnąć 🙂

1045109_10200862404619728_1194725032_n

W trzecim dniu konferencji, podczas sesji plenarnej, opowiadałem z koleżanką o naszych doświadczeniach z kursu TESOL w Stanach Zjednoczonych, na który wysłała nas w zeszłym roku właśnie fundacja NIDA w ramach programu English Teaching.

1069195_10200866327397795_1378026961_n

Podsumowując, muszę szczerze Wam przyznać, że program English Teaching to chyba najlepsze co mogło mnie spotkać w mojej krótkiej karierze nauczyciela.

p.s. wieczorami organizowane są imprezy integracyjne + karnet na 2 piwka 🙂 Nic tylko brać udział!

Print Friendly, PDF & Email
Łukasz Rumiński
Latest posts by Łukasz Rumiński (see all)
Podoba się? Podziel się z innymi.

3 thoughts on “Konferencja ETM

 • 11 lipca 2013 o 19:00
  Permalink

  Oferta warsztatów rzeczywiście bardzo bogata. Dostrzegłam eTwinning, zajęcia prowadzone przez Gracjanę Więckowską 🙂 na pewno zaowocuje to nowymi projektami.
  Gratuluję Ci osiągnięć. Może za rok się spotkamy tam, nie wiem tylko czy Olsztyn można zaliczyć do małych miejscowości…

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2013 o 19:04
  Permalink

  Jola, na wcześniejszych konferencjach były też chyba osoby np. z Torunia, także uważam że można spróbować!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content