Po Webinarium #3

Tekst przygotowali: Agnieszka Bilska,Jan Jackowicz-Korczyński
Coraz więcej szkół decyduje się na prowadzenie swoich stron internetowych. Są pierwszym miejscem, w którym szkolna społeczność spodziewa się znaleźć aktualności z życia placówki, a poszukujący nowej szkoły kandydaci i ich rodzice z wyprzedzeniem studiują witryny, żeby dokonać przemyślanego wyboru.
Strony internetowe zakładają sobie również sami nauczyciele. Traktują je jako formę cyfrowego protfolio – świetny dowód na realizację awansu zawodowego, ale także jako wygodną przestrzeń do przechowywania materiałów edukacyjnych – prezentacji, sprawdzianów, czy klasówek, które trzeba mieć pod ręką.
Wychowawcom strony internetowe zastępują kroniki klasowe, tablice informacyjne, galerie zdjęć, czy filmów, a strony poświęcone przedmiotom pełnią nawet funkcję cyfrowych podręczników.
Trzecie webinarium Superbelfrów miało za zadanie przybliżenie dostępnych za darmo i przyjaznych użytkownikowi platform, które można wykorzystać do tworzenia własnych stron. Sabina Piłat i Jan Jackowicz – Korczyński, którzy od lat prowadzą blogi i strony internetowe podzielili się swoimi uwagami na temat popularnych systemów zarządzania treścią, przedstawili swoje ulubione, w przystępny sposób przeprowadzili uczestników webinarium przez proces zakładania prostej witryny.
Sabina – jako doświadczona użytkowniczka polecała Bloggera i WordPress. Uczestnikom webinarium szczególnie przypadły do gustu sposoby na zmianę wyglądu strony dzięki wykorzystaniu gotowych szablonów dostępnych w sieci zupełnie za darmo na przykład na stronie: http://btemplates.com/
Edytowana przez uczestników podczas webinarium mapa pokazała, że w spotkaniu brali udział nauczyciele z całego kraju https://www.google.com/maps/d/edit?hl=en&authuser=0&mid=zzZKoQL3A2bc.kNa1-bbGyE7Q
a Sabina nauczyła osadzania jej w poście na Bloggerze w trybie HTML (), która to umiejętność otwiera również szereg innych możliwości wzbogacania strony o interaktywne treści.
Jan Jackowicz – Korczyński przedstawił możliwości jakie daje popularny, mocno rozbudowany i bezpłatny system zarządzania treścią CMS Joomla (licencja GNU/GPL), który dzięki porównywanej przez Jana do klocków LEGO modułowej budowie oraz licznym rozszerzeniom pozwala skonstruować dowolny serwis internetowy i dowolną aplikację sieciową. Mimo wszechstronnego charakteru Joomla nie wymaga znajomości kodów programowania.
Na deser Jan zachęcił do wypróbowania nowego narzędzia sieciowego, którego używa z uczniami do tworzenia podcastów – aplikacji AudioBoom – jej szczegółowy opis znajdziecie tutaj: http://eduwww.net/index.php/narzedzia-cyfrowe/422-audioboom-sieciowy-serwis-dla-tworzenia-publikowania-i-udostepniania-dzwiekowych-podkastow
UWAGA! NOWA FORMA WEBINARIUM! WARSZTAT!
Jeśli chcecie pod okiem doświadczonego istruktora nauczyć się jak krok po kroku zbudować własny serwis na bazie CMS Joomla, zapraszamy na WARSZTAT ON LINE. Propozycja praktycznego webinarium dostępna jest pod adresem: http://eduwww.net/index.php/blog/428-proponuje-webinar-praktyczne-warsztaty-z-serii-zrob-to-sam
Zapraszamy do obejrzenia zapisu webinarium:

Certyfikat do pobrania i wydrukowania jest TUTAJ.

Print Friendly, PDF & Email
Joanna Apanasewicz
Latest posts by Joanna Apanasewicz (see all)
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content