Przebudzenie Mocy Edukacji!

Artykuł pierwotnie został opublikowany na stronie www.szkolneblogi.pl/blogi/akademia-oszczedzania-sko/przebudzenie-mocy-edukacji przedrukowany za zgodą autorki, Pani Małgorzaty Stefanowicz, SP2 Lubsko.

przebudzenie-mocy-edukacji_sko_thumb (1)

Nadchodzi Nowa Era Edukacji.

Następuje na naszych oczach wielkie przebudzenie mocy edukacji!

Za kilkanaście lat będą pisać, że prawdopodobnie pionierem była Jolanta Okuniewska. Ale już dziś można wiele przeczytać na temat jej wkładu w przebudzenie w naszej edukacji. Dzielnie walczy z ciemną stroną Profesora Zgrzyta.

Jest nauczycielką nauczania wczesnoszkolnego i znalazła się na liście 50 kandydatów do Światowej Nagrody Nauczycielskiej 2016 (taki odpowiednik Nobla).

Za swoją pracę otrzymała też Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

Czy zdajesz sobie z tego sprawę co się dzieje ?

Żyjemy w czasach kapitalizmu. A co to oznacza dla Ciebie ? Biznes jest biznes. I dziś wielki biznes wkracza właśnie do edukacji, czytaj szkół. Wielkie korporacje zaczynają walkę o klienta.

A rynek zbytu jest naprawdę wielki i chłonny dla nowych technologii.

Nauczyciel musi być dziś bizneswoman, menedżerem, grafikiem, informatykiem, blogerem. Coś jeszcze może ? Twoja klasa – Twój biznes. Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Im więcej potrafisz, tym lżej będzie Ci pracować.

Ostatnio byliśmy na Finale „Kodować każdy może”. Było ciekawie. Szczegółów zdradzać nie będziemy. Ale jeżeli chcesz wiedzieć jakie są trendy w edukacji pobierz : Księgę Trendów w Edukacji 2.0

Zapomnij o dawnych czasach. One już nie wrócą. A już wkrótce zacznie się też walka o  … pracę w szkole! A kto wygra? Najlepsi, którzy potrafią się dostosować do dzisiejszych czasów. Szybkość rozwoju technologii odbywa się w zawrotnym tempie i musisz to wszystko ogarnąć.

Jak To ogarnąć?

Zobacz konferencje. www.youtube.com/watch?v=jPdN6W1EDCU#action=share

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content