AfterGraduation – aplikacja młodych dla młodych

Zainteresowanie olimpiadą „Zwolnieni z Teorii” z roku na rok coraz bardziej wzrasta, co owocuje powstaniem wielu innowacyjnych projektów w wielu ciekawych formach. Młody człowiek, Jan Zapolski-Downar promuje nowe przedsięwzięcie w ramach ZzT. Jest nim aplikacja mobilna umożliwiająca wyszukiwanie pierwszej pracy, stażu czy wolontariatu

AfterGraduation wersji 1.0 weszła już na Androida i IOS. Od początku cieszy się wysoką oceną użytkowników. Jan Zapolski tak opisuje to przedsięwzięcie:

Słowo „graduation” w języku angielskim oznacza ukończenie nauki w szkole. Jak wszyscy wiemy, jest to okres ciekawy i pełen tajemnic. To również okres nowych wyzwań oraz oczekiwań, którym zamierzamy wyjść naprzeciw z nową aplikacją realizowaną przez Młodych dla Młodych.

Jest to projekt współtworzony przez uczniów trzech szkół: I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.By wspólnie stworzyć aplikację, połączyli siły:

  • Jan Zapolski-Downar (Wiceprzewodniczący Parlamentu Młodych RP, współtwórca Restartu Młodości w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, Radny w Młodzieżowej Radzie Miasta Malborka, Uczeń 1LO w Malborku),
  • Michał Bożek (uczeń 3LO w Gdyni),
  • Michał Zdziennicki (basista zespołu 4M, Zdolny z Pomorza z dziedziny informatyki, uczeń 1LO w Malborku),
  • Grzegorz Karolczuk (zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego 1LO w Malborku),
  • Natalia Śliwińska (Radna w Młodzieżowej Radzie Miasta Malborka, uczennica ZSP3 w Malborku),
  • Jakub Stefaniak (uczeń ZSP3 w Malborku),
  • Dominik Piotrkowski (uczeń ZSP3 w Malborku).

To projekt technologiczny aplikacji mobilnej, zawierającej spis miejsc pracy oraz staży dla uczniów, studentów oraz wolontariuszy. Dzięki aplikacji, możliwe będzie sprawdzenie najbliższych i najbardziej odpowiadających zainteresowanemu ofert pracy. Aplikacja opiera się będzie na bazie danych wszystkich współpracujących firm oraz na mapce, która pokazywać będzie rozmieszczenie miejsc pracy w terenie. Dodatkowo umieszczone zostaną poradniki jak poprawnie napisać CV oraz list motywacyjny.

Pierwsza praca to rzecz, która młodemu człowiekowi na zawsze zapadnie w pamięć. Pierwszy poważny wysiłek, pierwsze samemu zarobione pieniądze oraz pierwszy kontakt z dorosłym życiem. Praca w młodym wieku to również nabieranie doświadczenia, niezbędnego do budowania i rozwijania swojej kariery w przyszłości.Niektórzy dorabiają sobie jeżdżąc na sezonowe prace w polu, inni zatrudniają się na stacjach benzynowych lub w sklepach. Jeszcze inni nie wiedzą jakie miejsce wybrać na miejsce swojego pierwszego zatrudnienia. Właśnie dla tych ostatnich powstaje projekt AfterGraduation.

Rejestrację na platformie Zwolnieni z Teorii rozpoczęliśmy 14 października, co zaowocowało oficjalnym rozpoczęciem projektu. 24 grudnia o godz. 15 aplikacja AfterGraduation znalazła się w sklepie Google Play. Jest dostępna pod tym linkiem:


https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.ag.agapp

W najbliższym czasie planujemy zwiększyć autonomię strony, dodać coraz większy zakres filtrowania oraz powoli wprowadzać oferty z całej Polski.

Od kilku dni dostępna jest na IOS.

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnego fanpage’u projektu na Facebooku, na którym śledzić będzie można postęp w tworzeniu aplikacji oraz strony internetowej:

https://www.facebook.com/aftergraduationpl/?ref=page_internal

www.aftergraduation.pl

Jeżeli są Państwo zainteresowani, mają jakieś pytania lub chcą wspomóc projekt AfterGraduation, prosimy o kontakt na e-mail kontakt@aftergraduation.pl

Print Friendly, PDF & Email
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content