Jednym z ulubionych przez uczniów narzędzi do generowania komiksów jest bezpłatny program comixify. To świetne, intuicyjne narzędzie, które pozwala w kilka minut stworzyć niepowtarzalne komiksy, bez konieczności zakładania konta i logowania się. Jak to zrobić?
Wejdź na stronę TUTAJ. Następnie dodaj minimum kilka zdjęć lub plików wideo. Po ich załadowaniu wygeneruje się komiks, który możesz edytować według własnego uznania. Po prawej stronie komiksu znajdują się narzędzia do jego edycji. Możesz nałożyć filtr, który zmieni styl komiksu, następnie dokładamy chmurki tekstowe, a następnie pobieramy komiks na swój komputer, lub udostępniamy w sieci. Pamiętajmy jednak, że stworzony komiks zostaje na portalu i jeśli używasz zdjęć osób trzecich musisz posiadać ich zgodę na wykorzystanie wizerunku.
My z uczniami wygenerowaliśmy ostatnio zabawne komiksy projektowe dotyczące poruszanych tematów związanych z ochroną klimatu.
Więcej przykładowych komiksów obejrzysz TUTAJ
- Animacja- kwiatek dla Mamy - 19 maja 2022
- BIURO INFORMACJI EUROPEJSKIEJ W SZKOLNYM PROJEKCIE - 5 maja 2022
- Rozwijanie kreatywności w projekcie w kontekście terapii ręki i rozwijania motoryki małej. - 13 kwietnia 2022