Nieszablonowe narzędzia TIK na kreatywne lekcje

Zainspirowany Edumocą i Superbelframi, których przedstawicieli poznałem osobiście na konferencji Digitalni i kreatywni-nowe trendy w edukacji w SP1 Luboń polecam Wam proste narzędzia, które sprawią, że lekcje będą kreatywne i motywujące dla uczniów.
O czym mowa? Otóż po pierwsze są to kalambury. Kto z nas chociaż raz w nie grał? Można z pewnością policzyć na palcach jednej ręki…

Większość z Nas zna je w tradycyjnej formie, natomiast ja polecam Wam opisane na moim blogu Digitalnie i kreatywnie proste narzędzia TIK:

https://digitalniikreatywni.blogspot.com/2018/10/interaktywne-kalambury-sposob-na.html

Drugim pomysłem są memy. Do ich tworzenia można wykorzystać chociażby portal memytutaj:

http://memytutaj.pl/

Jak je możecie wykorzystać? Za ich pomocą możecie przygotować nieszablonowe prezentacje, prace w oparciu metodą projektu (tworzenie memów dotyczących wydarzeń historycznych, postaci literackich, figur geometrycznych, krajobrazów, państw na świecie) i wiele innych rzeczy, ponieważ nic na nie ogranicza w kreatywnym podejściu do zajęć.


Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, informatyki, oligofrenopedagog, terapeuta. Pasjonat nowych technologii, metod aktywizujących oraz technik pamięciowych w edukacji. Ciągły poszukiwacz nowinek, które sprawią, że kolejna lekcja będzie jeszcze ciekawsza i odkrywcza.

Print Friendly, PDF & Email
Bartosz Chyś
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content