Po webinarium #11

W co się bawić„Wakacje, czyli w co się bawić?” pod tym hasłem 28 lipca 2016 roku , na półmetku wakacji podczas webinarium Superbelfrzy Nocą zaprosiłyśmy internautów do wspólnej, wieczornej, wakacyjnej zabawy. I to niejednej.
Marta Florkiewicz – Borkowska moderowała spotkanie, a poprowadziłyśmy gry we dwie, czyli Joanna Apanasewicz i ja (Anna Grzegory).

Miałyśmy wątpliwości, czy nauczyciele na wakacjach zechcą z nami spędzić czwartkowy wieczór na grach dydaktycznych, ale już pół godziny przed rozpoczęciem w naszej poczekalni webinarowej zebrał się komplet uczestników. Niektórzy nauczyciele przyłączyli się do nas będąc na wakacjach za granicą. Pasjonaci! Dla tych, dla których nie wystarczyło naszych 50 webinarowych miejsc – obiecana relacja.chmura gier

Już na wstępie uczestnicy wspólnie podzielili się ulubionymi grami wakacyjnymi tworząc wspólnie tablicę pomysłów “ W co gramy” w Answer Garden

 

 

 

Zgadnij co toZaraz po tym, kiedy ustaliliśmy, kto w co grywa zaprosiłyśmy uczestników do gry “Zgadnij,co to” (opis na Zamiast kserówki) . Udało się połączyć z Dorotą Zaród z Tarnowa, którą widzieliśmy na żywo w kamerce. Po wyjaśnieniu reguł zabawy, zagraliśmy wspólnie. Uczestnicy na czacie zadawali pytania, na które Dorota mogła odpowiadać tyko TAK lub NIE i zgadywaliśmy, jaki letni wyraz sobie wybrała. Atrakcyjną planszę do gry podarowała nam dla  Printoteka.pl i można ją bezpłatnie pobrać tutaj i tutaj.

 

muszelkiAsia Apanasewicz, która na webinarium wróciła wprost w wakacji znad morza i jezior, zaproponowała kilka zabaw plażowych z wykorzystaniem muszli, kamyków i patyczków,czyli naturalnego dobra, którego na plaży pod dostatkiem i aż  szkoda nie wykorzystać go do rodzinnej zabawy.

 

Slajd7

W czasie naszego webinarium o zabawach nie mogło zabraknąć KABOOM!  w wersji wakacyjnej. Gra edukacyjna z wykorzystaniem patyków od lodów (lub szpatułek) sprawdziła się również w wersji wirtualnej z wakacyjnymi hasłami. Patyczki “losowały” się na ekranie, zaś uczestnicy proponowali odpowiedzi. Już wiemy, kto co nosi w wakacyjnym plecaku i jakie są wasze ulubione lody 🙂

 

 

komiksowe dymkiWszyscy na wakacjach robią zdjęcia. Kto jednak fotografuje w pięknych okolicznościach przyrody ludziki lego lub inne figurki? Joanna pokazała takie właśnie zdjęcia, które aż się proszą o domalowanie im dymków komiksowych. Oczywiście polecaliśmy też sobie wzajemnie aplikacje, gdzie je można tworzyć. Joanna pokazała nietypowy sposób na zbieranie rodzinnych wakacyjnych wspomnień na bawełnianej koszulce.

Palcem po mapieTego wieczoru podróżowaliśmy też palcem po mapie. Wiadomo, że dzieciaki lubią mapy, a w wakacje zwykle mamy niejedną pod ręką. Pokazałyśmy, że mapa może stać się doskonałą planszą do gry. I oczywiście zagraliśmy w nią wspólnie – na ekranie! W czasie podróży samochodem nie sposób nie zauważyć rozmaitych literek na rejestracjach samochodowych. Ponieważ zwykle wtedy dzieciom brakuje zajęcia, zaproponowałyśmy kilka edukacyjnych zabaw z wykorzystaniem właśnie rejestracji.

 

czółkoNa naszym webinarium nie mogło oczywiście zabraknąć planszówek w wersji smartfonowej. Wspólnie zagraliśmy w 5 sekund i Czółko. Oj,działo się, działo. Salwy śmiechu było na pewno słychać w wielu domach, bo nawet na czacie nie dało się ich ukryć.

Na zakończenie zaczęliśmy tworzyć wspólny padlet: Sprawdzone zabawy wakacyjne uzupełniany jeszcze długo po zakończeniu naszego spotkania. Można do niego zajrzeć tutaj, a nawet dopisać swoje pomysły.

Zabawy wakacyjne w pełnym opisie można znaleźć w moim artykule w Głosie Nauczycielskim Wakacje – w co się można bawić?

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w naszym wakacyjnym webinarze. A tym, którzy z różnych przyczyn nie mogli być z nami polecamy nagranie (z powodów technicznych bez paru minut):

Certyfikat z webinaru możecie pobrać TUTAJ.

Print Friendly, PDF & Email
Podoba się? Podziel się z innymi.

Komentarz do “Po webinarium #11

  • 31 sierpnia 2016 o 22:23
    Permalink

    Szkoda, ze wakacje się skończyły właśnie! Mapa mi się podoba szczególnie! No i ludki Lego, kapitalna kolekcja zdjęć!!! :*

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content