Skype w klasie – zobacz, dlaczego warto skorzystać

Wystarczy kilka kliknięć myszką, by zaprosić do swojej klasy eksperta – ekologa z Nowej Zelandii lub zabrać klasę na wirtualny spacer po kairskim muzeum z lokalnym przewodnikiem w roli głównej.
Współpraca z młodzieżą z innego kontynentu, a może po prostu Mystery Skype służący poznaniu innych kultur?
Brzmi nierealnie? Nic bardziej mylnego. Skype in the classroom daje nam wiele możliwości przybliżeniu uczniom świata i poznania innych kultur.

Co trzeba zrobić?

Założyć konto na www.education.microsoft.com
Kliknąć na Skype in the classroom w menu po lewej stronie i poznać możliwości tej oferty. Dla początkujących przydatny będzie samouczek lub darmowy kurs internetowy (nie zabiera dużo czasu).
Jeśli  ktoś  nie zna języka angielskiego, może  poprosić nauczyciela języka angielskiego o pomoc w realizacji działania (do założenia konta wystarczy język polski).

Dlaczego warto?

– uczniowie mogą spotkać się i porozmawiać w realnym czasie z rówieśnikami z innego kraju, a nawet kontynentu,  wziąć udział w wykładzie prowadzonym przez eksperta,  a nawet uczestniczyć w wirtualnej wycieczce na koniec świata,
– edukacja zyskuje wymiar wielokulturowy,
– doskonalimy kompetencje językowe młodzieży i swoje,
– pokazujemy, że edukacja jest naprawdę na wyciągnięcie ręki i pomimo tego, że korzystamy z czegoś, co nazywa się Skype in the classroom, my właśnie poza klasę zabieramy swoich uczniów.

Jakie są możliwości?


Jak widać na zdjęciu: Lekcje Skype, Mystery Skype, Wirtualne wycieczki klasowe i Prelegenci.
Wyborowi najlepszej opcji służy wyszukiwarka z filtrami (tematu, wieku, języka, itp.). W ostatnich dniach dzięki niej znalazłam ciekawe propozycje dla moich licealistów, następnie zarezerwowałam termin, również poprzez prostą funkcję na wspomnianej platformie, a potem dostałam potwierdzenie od organizatorów.
Dzięki temu moi uczniowie już niedługo m.in.  odwiedzą muzeum w Kairze i poznają rówieśników z innego państwa (nie powiem jakiego, bo to będzie część Mystery Skype).
Oto zrzut ekranu ukazujący kilka z możliwości wycieczek. Jest ich naprawdę dużo, dużo więcej!


Pierwsze sesje Skype’owe moi gimnazjaliści mają już za sobą i powiem szczerze – doświadczenie bezcenne – rozwijające nie tylko wiedzę, ale szereg potrzebnych kompetencji – od językowych poprzez komunikację i współpracę wielokulturową.

Nie czekajcie – korzystajcie! Oto fragment nagrania z sesji Skype, w której wzięli uczniowie 17LO w Gdyni. 

https://youtu.be/LXG272fP8WQ
Więcej o chmurze Microsoft dla edukacji przeczytasz tutaj – kliknij!


Oktawia Gorzeńska jest dyrektorką 17 LO  w Gdyni – Szkoły z mocą zmieniania świata według Fundacji Ashoka, koordynatorką projektów, trenerką, ekspertką transformacji i innowacji w edukacji, członkinią grupy Superbelfrzy RP, absolwentką Leadership Academy for Poland, Microsoft Innovator Educator Expert  – reprezentantką Polski na Education Exchange Microsoft w Singapurze. Jako  autorka bloga www.eduzmieniacz.com upowszechnia inspiracje służące zmianie edukacji. W 2015 roku zdobyła tytuł Eduinspiratora w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez FRSE.  Fascynuje ją temat przywództwa, kompetencji przyszłości oraz  transformacji i jej mądrego wdrażania. 

Print Friendly, PDF & Email
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content