Minecraft – lekcja w świecie klocków. Webinarium #10

13499956_1037856039636510_1622128833_oZróbmy eksperyment. W poniedziałek przyjdziecie do szkoły i zapytacie swoich uczniów, kto z nich zna Minecrafta. Założę się, że większość. Grają, grali lub będą grali, bo to faza w życiu dziecka, jak kolekcjonowanie kart piłkarzy, czy bransoletki z gumek.

Spróbujcie się dowiedzieć, czego musieli się nauczyć, żeby sobie radzić w Minecrafcie. Zróbcie sobie listę…

A potem spotkamy się we czwartek 23 czerwca na kolejnym webinarium “Superbelfrzy Nocą” i porównamy wyniki. Porozmawiamy o edukacyjnym potencjale tej gry, która w wielu krajach wykorzystywana jest na przeróżnych przedmiotach, od ścisłych po artystyczne. W tym celu zaprosiliśmy dla Was specjalistkę w dziedzinie wykorzystania Minecrafta w nauczaniu.

Justyna Płatek – pedagog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, właścicielka startup’u edukacyjnego Mindcloud, realizuje autorskie zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii i gier w edukacji, stosuje grę Minecraft w nauce programowania dzieci w wieku 7-12 lat, upowszechnia i wdraża Minecraft do polskich szkół jako ekspert metodyczny Microsoft. Realizuje szkolenia dla nauczycieli z zakresu wykorzystania Minecrafta w edukacji.

Zapraszamy wszystkich, zarówno tych dla których gra w „kloce” to nie pierwszyzna, jak i kompletnych nowicjuszy w tej dziedzinie. Będzie okazja w bezpiecznym środowisku zadać wszelkie, najbardziej podstawowe pytania. Może nas to spotkanie zachęci do wejścia w bliższy kontakt z samą grą, rozważenia jej użyteczności we własnym warsztacie pracy, a już na pewno pozwoli nam zabłysnąć znajomością tematu na następnej lekcji z naszymi uczniami.

Spotykamy się tradycyjnie o 21.00 pod tym adresem: https://superbelfrzy.clickwebinar.com/superbelfrzy-noca

Przypominamy!

W spotkaniu może wziąć udział 50 uczestników.

Nie prowadzimy rejestracji przed webinarium.

Print Friendly, PDF & Email
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content