Superbelfrzy Nocą #48 – Gamifikacja w szkole

Nagranie webinarium: https://youtu.be/A0s5DlhuwRk

Certyfikat: http://bit.ly/gamifikacja_cert

Prelegenci: Joanna Mytnik i Wojciech Glac

Temat: Gamifikacja w szkole – dlaczego uczniowie chcą się uczyć

Gamifikacja to bardzo osobista podróż każdego z naszych uczniów, w której my, nauczyciele, mamy niezwykłą przyjemność im towarzyszyć. Bo uczenie się to fascynująca przygoda!

Gamifikacja ma moc zmieniania „muszę” na „chcę”. To relacje, emocje, radość, poczucie wspólnoty, indywidualne podejście do każdego ucznia. To brak ocen. To autonomia w podejmowaniu decyzji, branie odpowiedzialności za nie, poczucie kontrolowania sytuacji przez ucznia.

Podczas webinarium chcielibyśmy podzielić się naszym 5-letnim doświadczeniem w wykorzystaniu gamifikacji w edukacji i pokazać krok po kroku, jak skonstruowane są nasze zgamifikowane kursy, co działa dobrze, a co gorzej i co o takich zajęciach myślą nasi studenci.

Sylwetki prelegentów

Joanna Mytnik i Wojciech Glac są nie do końca poważnymi i zrównoważonymi nauczycielami akademickimi – są nauczycielami, którzy pełniąc z zamiłowaniem swoją posługę dydaktyczną wykorzystują wiele niestandardowych metod i form nauczania.
Jednym z ich ulubionych narzędzi jest gamifikacja, dzięki której z powodzeniem (czasem ku własnemu zaskoczeniu) motywują swoich studentów do nauki nawet najtrudniejszych i najnudniejszych przedmiotów na Wydziale Biologii (i innych) Uniwersytetu Gdańskiego.
A dodatkowo, w swojej pracy naukowej opisują nowe gatunki jakichś tam storczyków lub badają działanie substancji psychoaktywnych na jakiś tam układ odpornościowy.
Prywatnie, ujmując statystycznie, mają średnio 41 lat, po pół dziecka, po jednym kocie i po pół psa.

->eduplus.com.pl

Print Friendly, PDF & Email
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content