Superbelfrzy Nocą #56 – Joanna Waszkowska

Szukasz sposobów, jak zastosować celowe wykorzystanie narzędzi cyfrowych z metodą projektu i stopniowaniem umiejętności, przy jednoczesnej realizacji podstawy programowej?
Zastanawiasz się, jak połączyć poszczególne lekcje, by uczeń miał poczucie zwiększania swoich umiejętności, a jednocześnie czuł się zmotywowany do działania?
Joanna Waszkowska przedstawia sposób na zaaranżowanie planu pracy z daną klasą w oparciu o połączone założenia SAMR, scaffolding, PBL i gamifikacji.

Nagranie webinarium: tutaj 

Prezentacja: tutaj 

 

Nauczanie wzrastające, to nie tylko obserwowanie przez ucznia własnego postępu, ale również używanie różnych narzędzi i stymulatorów, pozwalających na wytworzenie pozytywnych emocji związanych z operowaniem wiedzą i treningiem umiejętności. Metoda ta bazuje na kompetencjach miękkich, ważniejszych w edukacji, gdyż budujących trwałe związki z procesem nauczania, przetwarzania wiedzy, używania jej w praktyce, przy skupieniu na potrzebach zespołu.

Joanna Waszkowska, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu, należąca do grupy Superbelfrzy RP, autorka bloga http://uczycielnica.blogspot.com/

 

Print Friendly, PDF & Email
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content