Webinarium Superbelfrzy Nocą #7

webinariaJuż marzec i powoli zbliża się czwarty czwartek miesiąca, jednak wyjątkowo z powodu zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy nasze webinarium Superbelfrzy Nocą odbędzie się w piaty czwartek miesiąca, zaraz po świętach.

Tym razem tematyka webinarium będzie wyjątkowo specjalna. Będzie to nietypowe, nie mające dotąd miejsca spotkanie, poświęcone szkołom specjalnym i uczniom ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi.
Na spotkaniu nasze ekspertki postarają się przybliżyć uczestnikom sposoby wdrażania działań Tikowych w edukacji specjalnej i oddziaływań terapeutycznych poprzez aplikacje tabletowe.

To będzie prawdziwy HIT – dwie nauczycielki z grupy Superbelfrzy RP, pracujące od 20 lat w szkolnictwie specjalnym zaprezentują sprawdzone sposoby na realizację zajęć korekcyjno- kompensacyjnych, projektów, konkursów i lekcji z wykorzystaniem technologii informacyjno- komunikacyjnej.
Mimo mniejszego potencjału uczniów dziewczyny udowodnią, że przy dużym zaangażowaniu i determinacji nauczycieli nie ma rzeczy niemożliwych i technologie również na tym obszarze da się efektywnie wykorzystać.
Prowadzące przedstawią platformy edukacyjne, interaktywne narzędzia i aplikacje tabletowe, z których korzystają na swoich zajęciach.
Zaprezentują także  kilka  kreatywnych pomocy dydaktycznych.

Propozycje, które prowadzące przygotowały dla uczestników webinarium zachęcą do:

 • przełamywania stereotypów o nauczaniu specjalnym i uczniach ze SPE,
 • wdrażania TIK w połączeniu z kreatywnymi pomocami dydaktycznymi,
 • usprawniania zaburzonych zmysłów uczniów poprzez oddziaływanie TIK,
 • kształtowania umiejętności komunikacyjnych i społecznych – oddziaływania terapeutycznego poprzez aplikacje tabletowe,
 • wdrażania do abstrakcyjnego myślenia, wykorzystując interaktywne ćwiczenia,
 • pobudzania wyobraźni dziecka, doskonalenia percepcji wzrokowej korzystając z nowoczesnych technologii,
 • uatrakcyjniania zajęć rewalidacyjnych,
 • doskonalenia umiejętności manualnych i niezgrabności manualnej uczniów  wykorzystując tablet.

Ogromna dawka nowej wiedzy, praktycznie do zastosowania zaraz po webinarze!

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

W role prezenterek wcielą się tym razem dwie Superbelferki: Jolanta Majkowska i Zyta Czechowska, natomiast moderowaniem zajmę się ja, czyli Marta FloBo.

Zyta Czechowska – absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 20 lat nauczycielka w szkole specjalnej.  Swoje kwalifikacje zawodowe podniosła poprzez ukończenie studiów podyplomowych z matematyki, informatyki, przyrody i wychowania fizycznego. Jest ekspertem do spraw awansu zawodowego nauczycieli. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych dla nauczycieli z oligofrenopedagogiki i autyzmu. Pasjonatka i lokalny lider wdrażania TIK oraz nowatorskich rozwiązań metodycznych: nowatorskie projekty, kreatywne pomoce dydaktyczne. Jest współautorką projektu sieci współpracy nauczycieli „ Czas TIKa”, prowadzi warsztaty, podczas których szkoli kadrę pedagogiczną z zakresu stosowania i wdrażania TIK. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl, na którym opisuje aplikacje, narzędzia i kreatywne pomoce dydaktyczne, które świetnie sprawdzają się w nauczaniu niepełnosprawnych intelektualnie.

Jolanta Majkowska – nauczyciel dyplomowany z 20 letnim stażem, wicedyrektorka Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkole specjalnej. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnej. Autorka wielu projektów, programów autorskich oraz innowacji pedagogicznych. Współautorka bloga propagującego wykorzystanie multimediów i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie www.specjalni.pl . Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli.

Bądźcie z nami w czwartek 31 marca i zarezerwujcie sobie 1,5 h. Widzimy i słyszymy się jak zwykle o 21.00. 

Print Friendly, PDF & Email
Marta Florkiewicz - Borkowska

2 thoughts on “Webinarium Superbelfrzy Nocą #7

 • Avatar
  23 marca 2016 o 19:24
  Permalink

  Z wielką przyjemnością czekam na kolejne spotkanie Marta. Serdecznie i światecznie pozdrawiam z Warmii.

  Odpowiedz
 • Avatar
  17 kwietnia 2016 o 20:48
  Permalink

  Czy pojawi się „Po webinarium 7”? Jestem mocno zainteresowana. Niestety przeoczyła transmisję na żywo.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content