Webinarium Superbelfrzy Nocą#12

webinariaWakacje dobiegają końca i powoli szykujemy się na rozpoczęcie roku szkolnego. Tym samym zbliża się koniec kolejnego miesiąca, czyli czas na webinar Superbelfrzy Nocą! Co czeka nas tym razem?
Jak zwykle będzie interesująco, inspirująco i angażująco!

Tematem naszego czwartkowego spotkania będzie ocenianie – tak bardzo wzbudzające emocje wśród wszystkich zainteresowanych.
Myślę jednak, że nasz webinar wzbudzi wśród uczestników tylko pozytywne emocje, ponieważ rzecz będzie pod tytułem: „Ocenianie Kształtujące, czyli Otwarta Komunikacja w szkole”. Na czwartkowe spotkanie, które mam zaszczyt moderować, zapraszam Was w imieniu prowadzącej Superbelferki Marii Czerwińskiej.

Oto krótki plan spotkania, przygotowany przez prelegentkę:

  1. Zamiast wstępu, czyli sine qua non oceniania kształtującego, wspierającego rozwój ucznia; (krótko o filozofii, strategii i elementach OK)
  2. Nierozłączne trio, czyli cele edukacyjne, kryteria sukcesu oraz pytania kluczowe w projektowaniu lekcji; (uczestnicy będą współtworzyć cele, kryteria sukcesu i pytania kluczowe do konkretnej lekcji – na udostępnionym dokumencie)
  3. Paralelność kryteriów sukcesu; (formułowanie kryteriów sukcesu do zadań edukacyjnych, przedstawienie techniki pracy wzorcowej)
  4. Dwustronne „sprzężenie zwrotne”, czyli informacja zwrotna dla ucznia i od ucznia; (przedstawienie struktury informacji zwrotnej oraz kilku propozycji pozyskania jej od uczniów)
  5. TIKowe pomysły na OK (prezentacja kilku narzędzi/aplikacji, które mogą wspierać stosowanie OK)

Ponadto każdy uczestnik otrzyma link do dokumentów przydatnych w praktyce nauczycielskiej OK (m.in. sformułowania pomocne przy konstruowaniu informacji zwrotnej, opis kilku metod aktywizujących proces uczenia się uczniów, przykłady pytań kluczowych, ramowy konspekt lekcji OK i inne).


Parę słów o samej prowadzącej:
Maria Czerwińska –  nauczycielka matematyki w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy, od ośmiu lat pełni też funkcję dyrektora tej szkoły.
W zarządzaniu szkołą promuje model funkcjonowania szkoły oparty na zarządzaniu poprzez wartości, wg idei K. Blancharda: „Gdy następuje zjednoczenie wokół wspólnych wartości i wspólnych celów, zwykli ludzie osiągają niezwykłe rezultaty”.
Jest absolwentką Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty, co w dużym stopniu pomaga we wdrażaniu tej filozofii oraz zarządzaniu zmianą w uczeniu się i nauczaniu.
Ponadto promuje wśród nauczycieli zasadę Lifelong Learning, zwłaszcza z naciskiem na kształcenie kompetencji cyfrowych.
Zadanie to realizuje poprzez wybieranie i organizowanie wartościowych szkoleń dla nauczycieli ze swojej szkoły oraz inspirowanie ich własną postawą poprzez udział w licznych formach doskonalenia oraz pełnienie roli trenerki, mentorki w kursach e-learningowych, w programach Centrum Edukacji Obywatelskiej (Aktywna Edukacja, Akademia Uczniowska) oraz wielokrotne prowadzenie szkoleń z Oceny Rozwojowej.
W ramach wspierania nauczycieli w stosowaniu nowoczesnych technologii stworzyła stronę internetową, dotyczącą wykorzystania konkretnych narzędzi TIK w nauczaniu i komunikowaniu się z uczniami http://edukacyjnytik.jimdo.com, do korzystania z której zostali zaproszeni także uczniowie.
Niezwykle ceni sobie pracę z młodymi ludźmi, która ją motywuje do stałego doskonalenia swoich umiejętności i bycia kreatywną, a to z kolei stanowi wyznacznik nowoczesnego nauczyciela i dyrektora.


Bądźcie z nami jak zwykle o godzinie 21.00 w czwartek 25 sierpnia.
Zarezerwujcie sobie półtorej godziny i przygotujcie głowy na moc kolejnych inspiracji!

Do zobaczenia!

Print Friendly, PDF & Email
Marta Florkiewicz - Borkowska
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content