Unia Europejska- zbiór materiałów

Tematyką Unii Europejskiej zajmujemy się od wielu lat. Staramy się, aby nasi uczniowie byli pełnoprawnymi, świadomymi Europejczykami.
Od 2004r., realizowaliśmy w naszej szkole projekt edukacyjny pt. „Europo witaj nam„. Każdego roku uczniowie poznawali 2-3 kraje wchodzące w skład Unii.
Były to podstawowe informacje, ale przekazywane w niezwykle kreatywny i maksymalnie angażujący uczniów sposób.

Każdego roku chętni uczniowie brali udział w konkursie wiedzy o krajach Unii i wykazywali się naprawdę ogromną wiedzą. Stąd pomysł na stworzenie strony internetowej, na której zamieszczamy różne materiały pomocne w przyswajaniu wiedzy na temat Unii.
Niebawem w szkole odbędzie się podsumowanie 12 letniego projektu podczas Święta Europy. Mamy nadzieję, że uczniowie skorzystają z naszych ćwiczeń i pomocy.
W poście prezentujemy naszą bazę pomysłów i ćwiczeń dotyczących Unii Europejskiej w postaci strony internetowej oraz aplikacje tabletowe, które z pewnością ułatwią nam pozyskiwanie i utrwalanie wiedzy. Zamieściłyśmy  również ciekawe filmiki i prezentacje dostępne na Youtubie.

Nasza strona internetowa, na której zamieściłyśmy różnorodne materiały i ćwiczenia. Należy kliknąć na poszczególne atrybuty leżące na biurku, by zostać przekierowanym do odpowiednich materiałów.

Strona Internetowa- Unia Europejska

Aplikacja Unia Europejska-  Aplikacja zawiera zebrane z różnych, (w tym oficjalnych) źródeł, informacje na temat Unii Europejskiej.
Aplikacja Państwa Europy- Mapy i flagi- aplikacja, które pomoże utrwalić nazwy stolic państw Europy oraz rozróżniać ich flagi.
Więcej materiałów i informacji na stronie www.specjalni.pl

Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska, nauczycielki ZSS w Kowanówku, autorki blogów edukacyjnych www.specjalni.pl, www.tikzklasa.blogspot.com, trenerki, prowadzące szkolenia, warsztaty i Rady Pedagogiczne z zakresu nowoczesnych technologii.
Print Friendly, PDF & Email
Zyta Czechowska
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content