Bajki Ignacego Krasickiego w 3D i VR

Czy praca z lekturą może angażować wszystkie zmysły? Czy można uczyć literatury przez doświadczanie? Czy nowoczesne technologie mogą być sprzymierzeńcem nauczyciela? Oczywiście, że TAK! Dzisiejsze ,,Spotkanie z Bajkami” I. Krasickiego jest tego potwierdzeniem.

To kolejna lektura omawiana w ramach innowacji pedagogicznej Lektury w 3D Tym razem pracowaliśmy wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Połajewie. Korzystając ze sprzętu z programu Laboratoria przyszłości stworzyliśmy bohaterów bajek długopisem 3D.

Przygotowaliśmy animację, nagrywając morał zawarty w utworze i prezentując filmy na monitorze MyBoard.

Dzięki okularaom VR poznaliśmy postać Ignacego Krasickego, a na koniec nagraliśmy na zielonym ekranie uczniów recytujących wybrane bajki. Ta lekcja z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów, bo ,,Bajki” wcale nie muszą być nudne.

Karty pracy do wybranych bajek pobierzesz TUTAJ

Pomysły na wykorzystanie druku 3D w pracy z lekturą:

Jolanta Majkowska
Latest posts by Jolanta Majkowska (see all)