PLANSZÓWKI DO WYDRUKOWANIA W DOMU

Czas ograniczenia działalności szkól, może być doskonałym powodem do ich wykorzystania w kontekście utrwalania wiedzy.
Gry planszowa to jedna z najbardziej skutecznych i lubianych przez aktywności uczniów, a można nawet powiedzieć  metod nauczania. Od dłuższego czasu coraz częściej nauczyciele sięgają po ten sposób wprowadzania i utrwalania wiedzy.
Dzieci dzięki temu uczą się współpracy, okazywania i panowania nad emocjami, cierpliwości, ale także logicznego, strategicznego myślenia.

Gry planszowe mogą być wykorzystywane zarówno do wprowadzenia tematu i przylizania nowych treści, ale chyba najlepiej sprawdzą się do podsumowywania i utrwalania zdobytych umiejętności i wiedzy. Gry planszowe rozwijają myślenie, percepcję wzrokowo-ruchową, działają terapeutycznie, uczą skupiania uwagi. Motywują ponadto dzieci do aktywności.
Na naszym blogu znajdziecie Państwo kilka propozycji na wykorzystanie gier planszowych. Można je wydrukować w domu i zaproponować taką niesztampową aktywność naszym dzieciom. Jeśli nie mamy drukarki, dzieci mogą sobie takie gry przerysować, a nawet skonstruować swoje.
OPISY GIER ZNAJDZIESZ TUTAJ
Miłej nauki i zabawy!