Bezpłatne edytory zdjęć i kolaży

Czas wakacji to idealny moment na zabawę z  edycją zdjęć, w szczególności tych, które udało nam się zrobić podczas wyjazdów. W sieci istnieje wiele bezpłatnych aplikacji mobilnych, ale także webowych, które pozwalają nam w szybki i intuicyjny sposób upiększyć nasze „fotki”, albo skomponować z nich atrakcyjny kolaż wspomnień.

Jakie programy rekomendujemy?

 Pixlr (dawniej Pixlr Express) – darmowemy i łatwy edytor zdjęć. Nie jest wymagane tworzenie konta, wystarczy pobrać aplikację na swoje urządzenie mobilne i rozpocząć edycję.

Jakie ma funkcje na aplikacja?

 • Łatwe tworzenie kolaży zdjęć za pomocą różnych wstępnie ustawionych kolaży, stylu siatki, dostosowanego współczynnika i tła.
 • Błyskawicznie dostosujesz kolor zdjęcia jednym kliknięciem za pomocą funkcji Auto Fix.
 • Użyjesz podwójnej ekspozycji, aby łatwo stworzyć szereg efektów dzięki warstwom i regulowanej przezroczystości.
 • Stworzysz fajne efekty fotograficzne za pomocą Stylize (szkic ołówkiem, plakat, akwarela i inne).
 • Bezproblemowo usuniesz skaz, czerwonych oczu, wygładzisz  skórę lub wybielisz zęby za pomocą prostych narzędzi.
 • Wyróżnisz kolory efektem Splash kolorów lub dodasz efekt za pomocą rozmycia ogniskowego.
 • Dostosujesz ton zdjęcia za pomocą nakładek – wzmocnisz ton, schłodzisz go lub dodasz surrealistyczne odcienie.
 • Łatwo dodasz tekst do zdjęć za pomocą różnych czcionek do wyboru.
 • Zakończysz proces edycji za pomocą prawej krawędzi – wybierz styl, który najbardziej Ci odpowiada.
 • Zachowasz świeżość dzięki rosnącej ilości dodatkowych efektów, nakładek i pakietów granicznych.
 • Śledź swoje ulubione efekty i nakładki za pomocą przycisku Ulubione.
 • Przytnij i zmień rozmiar zdjęć szybko i łatwo przed zapisaniem.

Aplikację pobierz TUTAJ

 

 

 

 

 

Bardzo prostym i intuicyjny narzędziem jest aplikacja webowa montagesphoto. Udostępnia gotowe szablony do kolaży składających się nawet z kilkudziesięciu zdjęć. Wystarczy wybrać szablon, dodać zdjęcia i gotowe.
Aplikacja znajduje się TUTAJ

Naszym ulubionym i sprawdzonym narzędziem jest webowa, ale dostępna także na urządzenia mobilne, aplikacja piZap. Jest to bezpłatne narzędzie, które oferuje również dodatkowe możliwości po wykupieniu stosownego abonamentu.

Pomysłów na zastosowanie aplikacji jest naprawdę wiele. Możemy w niej  wykonać np. kolaż ze zdjęć. Możemy także edytować zdjęcia z pomocą różnorodnych filtrów, ramek czy naklejek i możemy wykonać okazjonalne kartki elektroniczne ze zdjęć wykonanych np. podczas wakacji.

Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę www.pizap.com  lub pobrać aplikację tabletową. Nie trzeba zakładać konta ani się logować, ale musimy pamiętać, żeby przed opuszczeniem strony pobrać wykonany projekt na swój komputer. W przeciwnym razie nasza praca zniknie bez możliwości powrotu do niej i edycji. Wybieramy tryb pracy klasyczny, następnie edycja i dodajemy zdjęcie, na którym chcemy pracować. Następnie za pomocą dostępnych narzędzi zmieniamy nasze zdjęcie. Zmieniamy nasycenie kolorów, możemy dołożyć wybrany filtr, przyciąć zdjęcie, dodać ramkę, ale także dymek, w którym np. wpiszemy pozdrowienia lub dowolny tekst. Końcową pracę zapisujemy na komputerze.

Aplikację na urządzenia z systemem Android pobierz TUTAJ

Aplikację na urządzenia z systemem iOS pobierz TUTAJ

 

 

 

 

 

 

 

PicCollage to aplikacja, za  pomocą której tworzy się plakaty, zaproszenia, ogłoszenia, infografiki, a nawet upiększa obrazy. Chętnie przygotowują także kolaże ze zdjęć oraz etykiety. A przy okazji jest to dla nich świetna lekcja abstrakcyjnego myślenia, projektowania i racjonalnego rozmieszczania obiektów na planie. Wystarczy kilka kliknięć, by z pomocą tej aplikacji zrobić kolaż ze zdjęć,  dodac do niego tekst, kolorowe ramki i emotki. Takie oryginalne kolaże z wakacji  sprawią naszym bliskim na pewno wiele radości. Ponadto możemy także edytować szablon gotowego ogłoszenia, zaproszenia czy plakatu i do dać do niego własne zdjęcia. Można również stworzyć wyjątkowy projekt ze zdjęć zupełnie od podstaw – do dyspozycji mamy mnóstwo emotek, gifów, obrazków, motywów tła i czcionek, które możemy dowolnie komponować. Właśnie dlatego PicCollage wykorzystujemy chętnie i często.

Aplikację na urządzenia z systemem Android pobierz TUTAJ

Aplikację na urządzenia z systemem iOS pobierz TUTAJ

 

 

 

 

 

 

Kolejnym bardzo fajnym i łatwym narzędziem on-line, w języku polskim do edycji zdjęć jest aplikacja webowa Fotoram!o. Nie zakładając konta dodajemy z komputera lub bezpośrednio ze strony internetowej zdjęcie. Następnie za pomocą narzędzi umieszczonych poniżej dodanego pliku zmieniamy kontrast, kolory, możemy je przyciąć, zaokrąglić brzegi zdjęcia itd. Bardzo fajną opcją jest możliwość nałożenia filtra lub dodania ramki.W opisywanej aplikacji możemy także wykonać kolaże korzystając z gotowych szablonów. Po edycji zdjęcia pobieramy je na swój komputer w formacie jpg lub png.

Strona do edycji zdjęć znajduje się TUTAJ

Więcej o innych programach i aplikacjach dowiesz się na naszym blogu: specjalni.pl

 

Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska, nauczycielki ZSS w Kowanówku, autorki blogów edukacyjnych www.specjalni.pl, www.tikzklasa.blogspot.com, trenerki, prowadzące szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii oraz prelegentki na ogólnopolskich konferencjach i autorki publikacji. Ekspertki ds. awansu zawodowego nauczycieli. W 2017 roku w uznaniu szczególnych osiągnięć edukacyjnych i wychowawczych otrzymały Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Zyta Czechowska
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content